Emma Watson zajmie się zrównoważonym rozwojem marek grupy Kering

Właściciel Balenciagi i Gucci kładzie nacisk na ekologię, a po odejściu ikony etycznej mody nowa dyrektor będzie ważnym wzmocnieniem dla holdingu.

Publikacja: 18.06.2020 08:03

Fot: Emma Watson/ Facebook

Fot: Emma Watson/ Facebook

Foto: Fot: Emma Watson/ Facebook

Emma Watson od lat niemal w tym samym stopniu doceniana jest za swoją pracę na planie filmowym, jak i za walkę o zrównoważone standardy ekologiczne czy prawa mniejszości. W najbliższym czasie zadba o te wartości również zasiadając na stanowisku dyrektora w zarządzie grupy Kering.

Długofalowa strategia Kering

Oprócz miejsca w zarządzie Watson będzie też szefową komitetu ds. zrównoważonego rozwoju. Zakres obowiązków wydaje się więc imponujący, zważywszy na pozycję grupy Kering, do której należą takie marki jak Gucci, Balenciaga, Yves Saint Laurent czy Alexander McQueen, ale Watson ma już za sobą współpracę z największymi organizacjami świata, m.in. z Radą Doradczą ds. równości płciowej przy grupie G-7 czy działalność w roli ambasadora dobrej woli ONZ Kobiety.

Na początku roku Kering zaprezentował pierwszy raport dotyczący postępów w zakresie realizacji założeń zrównoważonej polityki ekologicznej. Jak wynika z dokumentu, w latach 2015-2018 grupie udało się o 77% zredukować emisję gazów cieplarnianych przy produkcji. Zarządzany przez Francois-Henriego Pinaulta holding deklaruje też dalszy rozwój badań i technologii pozwalających na rekultywację terenów zdegradowanych czy troskę o bioróżnorodność.

Giganci walczą o ikony eko-mody

Początek roku przyniósł jednak też grupie osłabienie – transfer ikony etycznej mody, Stelli McCartney, do największego konkurenta – grupy LVMH. Zatrudnienie Watson może być więc próbą uzupełnienia tej straty. Dodatkowo związki Watson z popkulturą mogą zapewnić grupie lepszy kontakt z młodymi odbiorcami – tak, jak projektanci-celebryci mają wspierać LVMH.

Oprócz Watson do zarządu holdingu powołani zostali również Jean Liu i Tidjane Thiam. Liu to przedsiębiorczyni z Chin, twórczyni serwisu Didi Chuxing, nazywanego „chińskim Uberem”. Z kolei Tidjane Thiam wcześniej pełnił m.in. funkcję CEO Credit Suisse.

Moda
Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Moda
Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen
Moda
Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich
Moda
Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Moda
Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?