Leonardo DiCaprio inwestuje. Miliony dla producenta zegarków ekologicznych

Leonard DiCaprio jest nie tylko aktorem, ale także inwestorem. Amerykański aktor zainwestował w ekologiczny startup ze Szwajcarii. Chodzi o firmę IG Genève, producenta luksusowych zegarków z materiałów pochodzących z recyklingu.

Publikacja: 17.11.2023 11:05

Leonardo DiCaprio wraz z grupą inwestorów wsparł firmę ID Genève łącznie kwotą dwóch milionów frankó

Leonardo DiCaprio wraz z grupą inwestorów wsparł firmę ID Genève łącznie kwotą dwóch milionów franków szwajcarskich.

Foto: Jerod Harris / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP

Amerykański aktor Leonardo DiCaprio od lat jest znany z tego, że hojnie wspiera innowacyjne startupy pracujące nad proekologicznymi technologiami w najróżniejszych dziedzinach. Najnowszym wkładem aktora w budowanie lepszego świata jest inwestycja w luksusowe i jednocześnie ekologiczne szwajcarskie zegarki.

Leonardo DiCaprio zainwestował w szwajcarskiego producenta zegarków

Jak każda gałąź przemysłu, również branża zegarków wywiera negatywny wpływ na środowisko naturalne, generując między innymi ślad węglowy. Założona zaledwie trzy lata temu marka ID Genève staje naprzeciw problemowi zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska — i produkuje luksusowe zegarki, które — jak zapewnia — są bardziej przyjazne środowisku niż większość tego rodzaju produktów, powstających w tradycyjny sposób.

Czytaj więcej

Słynna restauracja straciła wszystkie trzy gwiazdki. Upadek gwiazdy gastronomii

Aby to trudne przedsięwzięcie miało rzeczywiście wymierny efekt, marka ID Genève funkcjonuje zgodnie z zasadami tak zwanej ekonomii cyrkularnej. Surowce potrzebne do produkcji zegarków pochodzą z recyklingu, firma zapewnia przy tym, że pozyskuje je w sposób „etyczny”.

Mowa między innymi o stali szlachetnej pochodzącej z recyklingu, o paskach wykonywanych z bioodpadów, mechanizmach zegarkowych pochodzących z odzysku czy opakowaniach nadających się do kompostowania. Zegarki skonstruowane są przy tym tak, aby można je było łatwo naprawić i wymienić w nich poszczególne części.

Idea i technologie wpisujące się w działalność marki przysporzyły jej grono hojnych entuzjastów, wśród których znalazł się słynny patron szeregu proekologicznych startupów — Leonardo DiCaprio. Wraz z grupą innych inwestorów aktor wsparł firmę ID Genève kwotą łącznie dwóch milionów franków szwajcarskich, czyli w przeliczeniu prawie dziewięć i pół miliona złotych. Pieniądze mają wesprzeć działania firmy, która ma na koncie już pewne sukcesy komercyjne, ale nadal znajduje się na wczesnym etapie rozwoju.

„Jestem podekscytowany, że mogę być inwestorem w ID Genève — marce, która dzięki innowacjom i koncentrowaniu się na zasadach ekonomii cyrkularnej jest motorem zmian w branży luksusowej i nie tylko w niej”— pisze Leonardo DiCaprio w oficjalnym komunikacie na stronie marki ID Genève.

ID Genève — zegarki ekologiczne

Wsparcie marki ID Genève to nie pierwsza tego typu inwestycja Leonarda DiCaprio. W poprzednich latach aktor został inwestorem między innymi w takich startupach jak produkujące żywność roślinną firmy Beyond Meat, HIPPEAS i Califia Farms, sieć wegańskich fast-foodów Neat Burger, marka wegańskiego obuwia LØCI, firmy Aleph Farms i Mosa Meat pracujące nad laboratoryjnie hodowanym mięsem czy wreszcie przedsiębiorstwo energetyczne Kingo.

DiCaprio uważnie inwestuje pieniądze i wydaje się, że najnowsze przedsięwzięcie aktora także jest dobrze przemyślane. Założona w 2020 roku marka ID Genève jako jedna nielicznych w swojej branży uzyskała już bardzo trudny do zdobycia certyfikat firmy B Corp.

Organizacja B Corp przyznaje swoje certyfikaty firmom, których cała działalność jest zorientowana na minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Kontroli poddaje się cały łańcuch dostaw, a także to, jak model biznesowy przyjęty przez firmę wpływa na pracowników, środowisko oraz klientów.

Amerykański aktor Leonardo DiCaprio od lat jest znany z tego, że hojnie wspiera innowacyjne startupy pracujące nad proekologicznymi technologiami w najróżniejszych dziedzinach. Najnowszym wkładem aktora w budowanie lepszego świata jest inwestycja w luksusowe i jednocześnie ekologiczne szwajcarskie zegarki.

Leonardo DiCaprio zainwestował w szwajcarskiego producenta zegarków

Pozostało 91% artykułu
Ludzie
Roszada w imperium najbogatszego człowieka świata. Nowy etap walki o sukcesję
Ludzie
Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”
Ludzie
Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom
Ludzie
Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli
Ludzie
AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury