Trendy: to będą najmodniejsze kolory tej jesieni. Nadchodzi zmiana

Co będziemy nosić i jakimi kolorami będziemy się otaczać jesienią? Koniec z krzykliwością, w najbliższych miesiącach będą dominować kolory stonowane i kojące.

Publikacja: 16.08.2021 12:48

Jesienią w modzie i we wnętrzach zobaczymy dużo pasteli – pojawią się szaroście, błękity, ciepłe brą

Jesienią w modzie i we wnętrzach zobaczymy dużo pasteli – pojawią się szaroście, błękity, ciepłe brązy i beże. Ma być przytulnie, ciepło i bezpiecznie.

Foto: Spacejoy/Unsplash

Jesień już na horyzoncie, zatem warto wiedzieć, co szykują na najbliższe miesiące znane domy mody i projektanci. Kolorystykę najmodniejszych jesiennych stylizacji i aranżacje wnętrz zdominują pastele z błękitami i liliowymi fioletami na czele. Efekt będzie jednak wyrafinowany i daleki od infantylności, ktуrą zwykliśmy ostatnio kojarzyć z pastelami.

Moda: najmodniejsze kolory na jesień 2021

Obok pasteli, rуwnie modne będą kolory ziemi: ciepłe brązy, piaskowe beże, odcienie cegły i leśne zielenie. Wszystko utrzymane ma być w pogodnym, stonowanym klimacie. Kolory jesieni mają relaksować i wprowadzać w dobry nastój.

Czytaj więcej

Moda: wracamy do logomanii? Przecież ona nigdy nie zniknęła

vNajmodniejsze będą stylizacje utrzymane w pogodnych, jasnych odcieniach. Jakby wbrew jesiennej aurze, w modzie dominować mają jasne odcienie błękitu i rozmyte żółcie.

Towarzyszyć im będą brzoskwiniowe róże i rozbielona zieleń. Łącznikiem i elementem rуwnoważącym tych niemal wiosennych kolorów będą ciepłe odcienie szarości.

W dość stonowanych kolorystycznie stylizacjach kontrasty będą mniej wyraziste. Ze złamaną bielą spójnie będą łączyć się odcienie bursztynu i jasnego błękitu.

Dobуr takich, a nie innych kolorów wydaj się być wypadkową potrzeb wielu ludzi. Pandemia przekreśliła plany spędzenia urlopu tam, gdzie chcieli.

Połączenie kojących barw natury przypomni krajobrazy, ktуrych brak dawał się odczuć przez wiele ostatnich miesięcy.

Ciekawym kontrastem dla poszukiwań łączności z naturą będzie postępująca digitalizacja mody. Uwidoczni się ona w futurystycznych projektach.

Wzory rodem z wirtualnej rzeczywistości będą się łączyć z materiałami o metalicznym połysku.

Kolorystyczne trendy w aranżacjach wnętrz

Pandemia wpłynęła rуwnież na to, jakie trendy dominują jeśli chodzi o trendy w aranżacji wnętrz. Czas spędzony w izolacji sprawił, że dla wielu ludzi dom stał się jeszcze ważniejszym miejscem – o ile nie najważniejszym.

Jesienią ten trend nie osłabnie. Funkcja domu jako bezpiecznej oazy, mającej przynosić relaks, wpłynie również na to, jakie kolory będą najczęściej pojawiać się na ścianach, podłogach i elementach wystroju wnętrz naszych domów i mieszkań.

Podobnie jak na ubraniach, we wnętrzach zagoszczą więc przygaszone odcienie błękitu i zieleni oraz czyste szarości.

Z kolei w modnych wnętrzach, utrzymanych w cieplejszej i bardziej wyrazistej tonacji nie zabraknie nieco bardziej nasyconych odcieni brzoskwini, fioletu i turkusu.

Gradienty: z mody do świata designu

W ostatnich sezonach furorę w modzie ulicznej robiły kolorowe gradienty. Fani tego trendu będą chcieli przenieść go również do wnętrz. Kolorowe gradienty pojawią się więc na zasłonach, narzutach, a nawet na metalowych elementach wyposażenia wnętrz.

Kolorystyczne trendy na jesień 2021 roku odzwierciedlają dążenie wielu osób do tego, aby ubrania i wnętrza przynosiły upragniony spokój i skutecznie poprawiały nastrój po wielu trudnych miesiącach pandemii.

Wyrazem tych trendów jest skierowanie się w stronę stonowanych kolorów, czasem tylko podkręconych mocnym akcentem w postaci głębokiego fioletu lub błękitu.

W ciekawym kontraście do trendu czerpania inspiracji z natury stoi dążenie do nowoczesnych, wręcz futurystycznych rozwiązań.

Znakiem czasów będą więc inspirowane wirtualną rzeczywistością abstrakcyjne wzory, zestawione z metalicznymi materiałami.

We wnętrzach nie zabraknie mieniących się metalowych akcentów, a futurystyczny efekt wzmocni oświetlenie z efektem „halo”, ktуre znamy choćby z wielu słynnych obrazów Wojciecha Fangora.

Źródła: Franq Colors, BSamply

Jesień już na horyzoncie, zatem warto wiedzieć, co szykują na najbliższe miesiące znane domy mody i projektanci. Kolorystykę najmodniejszych jesiennych stylizacji i aranżacje wnętrz zdominują pastele z błękitami i liliowymi fioletami na czele. Efekt będzie jednak wyrafinowany i daleki od infantylności, ktуrą zwykliśmy ostatnio kojarzyć z pastelami.

Moda: najmodniejsze kolory na jesień 2021

Pozostało 90% artykułu
Design
Polski architekt z prestiżową nagrodą. Zaprojektował futurystyczną kolej miejską
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Design
Znana polska projektantka tworzy dla BMW. Jej dzieło pojawi się w całej Polsce
Design
Słynna marka w tarapatach. To ona wypromowała modę na japoński minimalizm
Materiał Promocyjny
Nowoczesny fotel relaksacyjny z funkcją masażu – czy to dobry wybór do salonu?
Design
Jedyne takie biuro w Polsce. W środku lalki Barbie i stoły do Scrabble'a