Słowem-kluczem, które przyświecało projektantom nowego centrum badań i rozwoju AstraZeneki, była „transparentność”. Koncern farmaceutyczny zaprasza do środka wszystkich, których interesuje praca nie tylko nad udoskonalaniem szczepionki na COVID-19.
„DISC” – nowe centrum badawcze AstraZeneki
Nowoczesny budynek, w którym ponad dwa tysiące pracowników koncernu już zaczęło pracę nad nowymi formułami leków, stanął w sercu biomedycznego kampusu w Cambridge (CBC). Znajdują się tu centra badań medycznych należące zarówno do brytyjskich uczelni i instytucji publicznych, jak i międzynarodowych koncernów. To największy taki kampus w Europie.
Czytaj więcej
Dom Re: Perfect House, zaprojektowany przez pracownię Reform Architekt Marcina Tomaszewskiego, został wyróżniony nagrodą w konkursie European Property Awards.
Autorami projektu centrum badawczego AstraZeneki są architekci ze szwajcarskiej pracowni Herzog & de Meuron. Realizacja budowy trwała osiem lat – od 2013 roku.
Herzog & de Meuron należy do światowej elity biur architektonicznych. Szwajcarska firma ma przedstawicielstwa rozsiane po całym świecie: od Hongkongu po Nowy Jork, ale siedziba pozostaje w Bazylei. Biuro, założone przez Jacquesa Herzoga i Pierre'a de Meurona, ma na koncie wiele prestiżowych i bardzo drogich realizacji: między innymi stadion Allianz Arena w Monachium, na którym gra Bayern Monachium i Robert Lewandowski, budynek filharmonii w Hamburgu, stadion olimpijski w Pekinie czy jeden z najnowszych projektów - dominujący w panoramie miasta kompleks muzeum sztuki współczesnej M+ w Hongkongu.