Certina DS-6 Lady: złota era w świecie zegarków kobiecych

35 milimetrów średnicy, mechanizm z certyfikatem COSC potwierdzającym precyzję pomiaru czasu – a także koperta i bransoleta w kolorze złota. Nowa Certina DS-6 Lady to dowód na to, jak dużo zmieniło się w świecie zegarków kobiecych.

Publikacja: 06.02.2023 14:21

Certina DS-6 Lady

Certina DS-6 Lady

Foto: Materiały prasowe

Można nie lubić Walentynek, ale nie da się ukryć – to dzień, w którym coraz częściej staramy się wyrazić uczucia. W jaki sposób? Często kupując najbliższej osobie prezent, który ma jej sprawić jej (lub jemu) przyjemność. Przyzwyczailiśmy się do stereotypowych podziałów, a więc w przypadku kobiety oczywista staje się biżuteria. Dlaczego? Nie wiadomo. Czy trzeba ślepo podążać za takimi tradycjami?

Certina DS-6 Lady: złote jest piękne 

To kobiety przekonują nas coraz częściej, że nie trzeba, a utarte schematy myślowe należy odesłać do lamusa. Czy mężczyźnie można wręczyć kwiaty? Czy kobietę ucieszy jedynie biżuteria? Kto powinien zapłacić za walentynkową kolację, ona czy on? Walentynki, podobno jak dzień kobiet, to jedno z tych świąt, które wciąż muszą jeszcze walczyć ze stereotypami.

Materiały prasowe

Zegarek jako przedmiot – i jako prezent – długo przynależał do męskiego świata. To się jednak na szczęście zmienia, przy czym to kobiety mają w tym przypadku większe pole do popisu. Mogą nosić zegarki „kobiece”, zaprojektowane z myślą o nich, ale mogą też sięgać po produkty stworzone z myślą o mężczyznach. Panowie nie mają takiego komfortu wyboru.

Certina DS-6 Lady to zegarek stworzony z myślą o kobietach. Jego koperta o średnicy 35 milimetrów została wykonana stali szlachetnej, którą pokryto powłoką PVD nadając jej złoty kolor. Całość uzupełniają elementy satynowane, szczotkowane i polerowane. Tarcza w dwóch wersjach, białej lub złotej, wygląda lekko i nowocześnie – jedynie sześć indeksów, smukłe wskazówki i okienko datownika na godzinie 6. Wskazówkę godzinową i minutową pokryto warstwą powłoki luminescencyjnej, dzięki czemu odczyt czasu w całkowitej ciemności (choćby w kinie czy teatrze) nie będzię problemem.

Materiały prasowe

Wewnątrz koperty pracuje niezwykle precyzyjny szwajcarski mechanizm kwarcowy. Precyzję jego pracy potwierdza certyfikat COSC, który w świecie zegarmistrzostwa od dawna jest symbolem najwyższej jakości. Ponieważ to Certina, zegarek zaprojektowano z wykorzystaniem systemu Double Security zabezpieczającego mechanizm urządzenia przed zanieczyszczeniami czy wodą. Dlatego DS-6 Lady można zatem bez obaw zabrać na basen – wodoszczelność zegarka określono na poziomie do 10 barów, co odpowiada zanurzeniu na głębokość do 100 metrów.

Materiały prasowe

Dodajmy jeszcze bransoletę z zapięciem motylkowym, która może być w całości ze stali szlachetnej z powłoką PVD. Druga opcja to ogniwa z białej ceramiki, które wprowadzają dodatkowy akcent kolorystyczny do zegarka.

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym