Longines Avigation Type A-7 1935: wysokie loty

Publikacja: 04.08.2020 14:54

Fot: Longines

Fot: Longines

Foto: Fot: Longines

Tarcza przekręcona o 40 stopni i lotnicze korzenie: to najkrótsza charakterystyka klasycznego zegarka Longines A-7, który pojawi się niebawem w nowej wersji

Longines A-7 powstał w latach 30 XX w. dla amerykańskiego lotnictwa wojskowego. Został zaprojektowany w szczególny sposób, by uwzględnić potrzeby amerykańskich pilotów, dlatego tarczę przekręcono o 40 stopni. To ułatwiało pomiar i odczyt czasu w czasie lotu. 

To był świetny zegarek lotniczy, miał jednak jedną znaczącą wadę: był ogromny (51 mm). To sprawiało, że niemal nie nadawał się do użytku na co dzień. 

Czytaj też: 7 najciekawszych premier zegarkowych 2020 roku

W 2016 roku zaprezentowano odświeżoną wersję modelu A-7, miała znacząco mniejszą kopertę (średnica 41 mm) i srebrną tarczę. Teraz Longines prezentuje model Avigation Type A-7 1935 stylistycznie najbliższy pierwowzoru.

Longines Avigation Type A-7 1935:  szczegóły i cena

Zegarek Longines Avigation Type A-7 1935 ma kopertę ze stali szlachetnej o średnicy 41 milimetrów. Czarna tarcza (taki sam kolor miała w zegarku z 1935 roku), z wyraźnymi indeksami w postaci cyfr arabskich, mieści też dwie subtarcze chronografu. 

"Longines Avigation Type A-7 1935"

Longines Avigation Type A-7 1935, klasyczny wygląd zegarka lotniczego i bardzo nietypowy układ tarczy. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Na wysokości wskazania godziny 12 znalazła się masywna koronka. Jej rozmiar to nawiązanie do dawnych zegarków lotniczych, które piloci obsługiwali w rękawicach.

Wewnątrz koperty zegarka Avigation Type A-7 1935 pracuje mechanizm automatyczny kaliber L788.2. To projekt ETA przygotowany specjalnie dla tego modelu Longinesa. Mechanizm, 54-godzinną rezerwą chodu, schowany został pod pełnym deklem. 

Zegarek LonginesAvigation Type A-7 1935 powinien trafić do sprzedaży za kilka tygodni. Jego cena to ok. 14000 złotych.

Zegarki
Rosyjski zegarek na cześć Gagarina. Wskazówki kręcą się w nim w drugą stronę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zegarki
Flipperzy przejmują kolejną branżę. Magnesem są rekordowe zyski
Zegarki
Moonswatch Snoopy 'Mission to the Moonphase New Moon': czarna strona Księżyca
Zegarki
Longines HydroConquest GMT w wersji 43 mm: rozmiar ma znaczenie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zegarki
Omega Speedmaster Professional Moonwatch: czarno na białym