Aktualizacja: 04.10.2023 19:04 Publikacja: 21.05.2021 11:21
Do listy światowego dziedzictwa UNESCO, na którą trafiają jedynie starannie wybrane pozycje, dodano w tym roku aż 27 nowych obiektów. Są wśród nich miejsca i zabytki z Niemiec, Czech, Etiopii, Gwatemali czy Kambodży, ale też – z Rosji.
Sanfermines to słynny festiwal z gonitwą byków. Tradycyjna, niekiedy krwawa, formuła festiwalu praktycznie w hiszpańskiej Pampelunie, się nie zmieniła. Mimo protestów obrońców praw zwierząt, fiesta wciąż budzi ogromne zainteresowanie na świecie.
Łazienki Królewskie w Warszawie znalazły się na liście miejsc, które sprawiają najwięcej radości turystom podróżującym po Europie. Park w centrum Warszawy wyprzedził w zestawieniu jedną z największych rzymskich atrakcji turystycznych.
Warszawa i Kraków znalazły się w zestawieniu najciekawszych miast Europy Środkowej na weekendowy wyjazd. W zestawieniu przygotowanym przez brytyjski dziennik „The Times” wyróżniono także Bukareszt, Brno czy Split.
Zarządzanie zespołem i efektywnością centrum nowoczesnych usług biznesowych
Pośpiech, hałas, tłok – z tym kojarzą się wielu pasażerom wizyty na lotniskach. Trudno się dziwić, że postrzegają je jako stresujące. Które europejskie porty lotnicze budzą najwięcej negatywnych emocji?
Polski paszport to światowa ekstraklasa – wynika z najnowszego raportu filmy Henley & Partners prezentującego możliwości, które dają podróżnym paszporty różnych krajów. W zestawieniu na 2022 rok Polska znalazła się rekordowo wysoko.
Dane pokazują, że „podróże z zemsty”, zjawisko, które można było obserwować na całym świecie w reakcji na pandemię, zaczyna zanikać. Żegnamy w ten sposób trend, który napędzał potrzebę podróżowania w ostatnim czasie. Dlaczego znudziły się nam „podróże z zemsty”?
Nnajstarsze więzienie w Japonii, zmieni się w luksusowy hotel. Trwa właśnie renowacja stuletniego obiektu, w którym jeszcze kilkanaście lat temu wyroki odsiadywali przestępcy.
Droga torebka znanej marki przestaje być czołowym wyznacznikiem statusu społecznego wśród przedstawicieli generacji Z. Wraz z rosnącą potrzebą podróży pojawia się nowy atrybut, który ma pokazać przynależność do elitarnej grupy społecznej.
Jako odkrywca, zapisał się już w historii. Dwukrotnie okrążył Ziemię – najpierw na pokładzie balonu, następnie – jako pilot samolotu napędzanego energią słoneczną. Teraz jednak Bertrand Piccard chce się podjąć nieporównanie trudniejszego zadania – ma zamiar zmienić myślenie ludzi.
Szwecja jest liderem wśród krajów pod względem zrównoważonego rozwoju, wynika z rankingu Sustainable Travel Index opracowanego przez Euromonitor. 19 z 20 pozycji należy do krajów unijnych, a Polska zajmuje w tym zestawieniu ostatnie miejsce.
Podczas wakacji coraz częściej pragniemy nowych doświadczeń, a nie wizyt w centrach handlowych czy nocy spędzonych w klubach. Podróże po nowe doświadczenia to coraz popularniejszy trend wśród podróżujących.
Na Madagaskarze ponad połowa dzieci jest niedożywiona, a ponad 90 proc. ogółu żyje poniżej progu ubóstwa. Na obszarach, w których działa Polska Akcja Humanitarna, mamy do czynienia z pełnym kryzysem humanitarnym – mówi Małgorzata Klein, ekspertka PAH.
Każdego roku na lotniskach ginie około 40 milionów bagaży, do tego dochodzą liczne kradzieże w kurortach turystycznych i metropoliach. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę przed stratą.
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew odmówił udziału w europejskim spotkaniu w Hiszpanii z premierem Armenii Nikolem Paszynianem w tym tygodniu z powodu europejskiego poparcia dla władz w Erywaniu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski podkreślał, że Charków trwając pomimo wszystkiego pomaga w utrzymaniu siły całemu wschodowi Ukrainy.
Polacy przekazali w 2023 roku 1,5 miliarda złotych organizacjom pożytku publicznego. Kwota została przekazana tytułem tzw. "wsparcia 1,5 proc.", czyli odliczenia od podatku.
Tej zimy Niemcy ponownie wydłużą możliwość większej produkcji energii elektrycznej z węgla, na wypadek kolejnych problemów z podażą i ceną gazu ziemnego. Cel odejścia od węgla kamiennego i brunatnego w energetyce w 2030 r. ma być nadal aktualny.
Tak naprawdę stan zdrowia Joe Bidena jest znacznie lepszy, niż jego poprzednika - zdradza były dowódca sił USA w Europie, generał Ben Hodges.
Na krajowym podwórku głównym wydarzeniem była decyzja RPP, jednak w ograniczonym stopniu wpłynęła ona na kurs złotego. Ważniejsze było umocnienie euro do dolara.
FIFA poinformowała, że piłkarski mundial odbędzie się w sześciu krajach na trzech kontynentach.
Rosyjska obrona przeciwlotnicza w pobliżu Tokmaku na południu Ukrainy "z dużym prawdopodobieństwem" zestrzeliła własny myśliwiec Su-35S - poinformował wywiad wojskowy Wielkiej Brytanii.
Jak wynika z danych amerykańskiego nadzorcy giełdowego dyrektor generalny Apple Tim Cook zarobił 41,5 mln dolarów po opodatkowaniu na największej sprzedaży swoich akcji od dwóch lat.
Zgodnie z oczekiwaniami Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe o 0,25 pkt. proc. Ale to raczej jeszcze nie koniec obniżek.
Amerykańska armia ogłosi w tym tygodniu przekazanie Ukrainie tysięcy sztuk broni i amunicji przejętej od Iranu - informuje stacja CNN.
Sebastian M., kierowca bmw poszukiwany w związku z wypadkiem na autostradzie A1, został zatrzymany w Dubaju. O dalszych losach kierowcy i jego ekstradycji do Polski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" mówi adwokat Mariusz Paplaczyk.
Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 34 proc. głosów w najnowszym sondażu partyjnym przeprowadzonym przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Koalicja Obywatelska traci do PiS 4 pkt proc. Do Sejmu dostałoby się pięć ugrupowań.
Premier Morawiecki ma pełne prawo czuć się współautorem podniesienia wieku emerytalnego w Polsce - oświadczył były premier Donald Tusk. Morawiecki był w przeszłości doradcą Tuska.
Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżał podstawowe stopy procentowe, tym razem 0,25 pkt. proc. Obniżka oprocentowania kredytu ma wpływ nie tylko na zmniejszenie miesięcznej raty kredyt, co wpłynie na całkowity koszt spłaty zobowiązania, ale także na wzrost zdolności kredytowej. Niższe oprocentowanie oznacza niższą ratę kredytu, a więc także banki są skłonne pożyczać więcej.
Stellantis tnie koszty. Wszystko przez niższa niż zakładaną sprzedaż samochodów i wysokie koszty utrzymania fabryk. We Włoszech koncern wyśle na przymusowe urlopy 2.400 osób.
Sztuczna inteligencja ma większe szanse jako kobieta? Badania sugerują, że chętniej współpracujemy z robotami, które przemawiają do nas żeńskim głosem. Budzi to jednak spore kontrowersje pod względem etycznym.
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła główną stopę procentową referencyjną z 6 proc. do 5,75 proc. Raty kredytów spadną.
Sąd Najwyższy opublikował trzy opracowania dotyczące składania protestów wyborczych i po referendum, wyznaczonych na 15 października. Protesty wyborcze i po referendum to co innego niż skargi np. na odmowę przyjęcia zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego przez PKW, czy na nadużycia w agitacji wyborczej rozpoznawanych przez sądy cywilne.
Adwokat Bartosz Tiutiunik - pełnomocnik Sebastiana Majtczaka poszukiwanego listem gończym w sprawie wypadku na A1 pod Piotrkowem Trybunalskim - przekazał mediom oświadczenie. Pojawiła się także informacja, że obrońca złożył wniosek o list żelazny dla swojego klienta.
Wyniki egzaminów na aplikację radcowską były nieco inne, niż podaje Ministerstwo Sprawiedliwości – sygnalizuje samorząd radców prawnych.
W których miastach ludziom żyje się najlepiej? Firma konsultingowa Resonance przygotowała kolejną edycję dorocznego rankingu najbardziej lubianych, najlepiej rozwiniętych i najlepszych miast do życia. Warszawa znalazła sie w pierwszej pięćdziesiątce, wyprzedzając między innymi Kopenhagę, Oslo czy Frankfurt.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas