2022 będzie rokiem HBO w Europie. Amerykańska firma chce zdecydowanie wzmocnić obecność na rynkach europejskich, więc z nową ofertą, jako HBO Max, pojawi się w 27 krajach już w przyszłym roku. Nowa marka, obecna dotąd na rynku amerykańskim, zaoferuje Europejczykom produkcje gigantów świata rozrywki – poza serialami i filmami HBO, także produkcje Warner Bros. DC i Cartoon Network.

Czytaj więcej

Apartament z serialu HBO do kupienia. Co za wnętrza!

To ma być zupełnie nowa jakość, także jeśli chodzi o sposób dystrybucji filmów – produkcje Warner Bros. mają się pojawiać w serwisie w rekordowo szybkim czasie, ledwie 45 dni po premierze kinowej. Tak ekspresowy czas obejmie wszystkie rynki, na których pojawi się HBO Max, także Polskę.

Widzowie najbardziej czekają na zapowiedzi serialowe i filmowe – i pod tym względem premiera HBO Max nie zawiodła. Oprócz prezentacji fragmentów z nowych sezonów tak popularnych produkcji jak „Sukcesja” czy „I tak po prostu”, kontynuacji „Seksu w wielkim mieście” – wydarzeniem stało się ujawnienie zapowiedzi nowego serialu „Ród smoka”. To produkcja ze świata „Gry o tron”, mająca charakter prequela, bo akcja dzieje się 200 lat przed wydarzeniami, które widzowie znają z „Gry o tron”.

„Ród smoka” to serial na podstawie powieści „Ogień i krew” George'a R.R. Martina i dotyczy rodu Targaryenów. W serialu zagrają między innymi Will Johnson, John Macmillan, Savannah Steyn i Theo Nate. Premiera produkcji zaplanowana została na 2022 rok.