6 maja w Londynie odbyło się epokowe wydarzenie w historii Wielkiej Brytanii – koronacja Karola III. Część zmian, które nowy monarcha chciał wprowadzić, musiała zaczekać – uroczystość wymagała bowiem wielu przygotowań i nie lada zaangażowania.
Niebawem jednak Karol III zabierze się za dokonywanie zmian, które mają wpływ na brytyjską rodzinę królewską. Wybierze między innymi producentów, które według niego zasługują na przyznanie im Royal Warrant – prestiżowego dokumentu zaświadczającego, że dana firma dostarcza dobra bądź świadczy usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej.
Dostawcy na dwór królewski. Czym jest Royal Warrant?
Royal Warrant, czyli Królewska Gwarancja, to dokument przyznawany jako wyraz uznania osobom bądź też firmom, które regularnie dostarczają towary lub usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wyróżnieni dokumentem nie dostarczają swoich towarów czy też usług za darmo – wszystkie transakcje przeprowadzane są na zasadach komercyjnych.
Czytaj więcej
Jak duży jest majątek Karola III? Sprawdzili to dziennikarze „Sunday Timesa”. Okazuje się, że król brytyjski jest znacznie bogatszy od swojej matki, Elżbiety II. Karol zręcznie pomnaża swój majątek. Z czego żyje brytyjski monarcha?
O przyznaniu Royal Warrant decyduje monarcha – dla wielu marek jest to więc wielkie wyróżnienie. Z czym wiąże się otrzymanie Królewskiej Gwarancji? Daje między innymi prawo eksponowania królewskiego herbu na produktach oraz w ramach działań marketingowych. Ci, którzy dostąpią tego zaszczytu, mogą więc wykorzystywać na swoich etykietach, metkach i innych oznaczeniach symbole lwa Anglii czy szkockiego jednorożca.