Amerykańska firma Slot Mods Raceways przez ostatnią dekadę zbudowała wiele torów wyścigowych – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla różnych firm. Ich klientami były m.in. Mercedes-Benz, Ford, Audi, and Toyota. Jeden z takich torów został także zamówiony przez Formułę 1. 

""

sukces.rp.pl

W trakcie ostatniego sezonu korzystało z niej wielu kierowców wyścigowych, a także mnóstwo osób związanych z organizacją wyścigów F1. Teraz zaś każdy może stać się właścicielem tego właśnie modelu. Artyści i projektanci przez prawie pół roku tworzyli makietę toru w skali 1:32. 

Poświęcili mnóstwo czasu, aby odwzorować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Efektem jest tor, na którym widać ręcznie malowane postaci fanów, wszystkie budynki obsługi, wbudowany system świateł startowych, analogiczne do oryginalnych oznaczenia poziome na torach, system działających kamer wzdłuż tras, a także mnóstwo innych elementów. 

""

sukces.rp.pl

Ten wyjątkowy tor teraz każdy może wylicytować, a dochód z jego sprzedaży trafi na konto organizacji Reaching tle Last Mile Fund, który walczy z chorobami zakaźnymi na całym świecie. 

""

sukces.rp.pl