Szukaj

Zenith Chronomaster Sport: nowe oblicze zegarkowej precyzji

Chronografy – z tego słynie szwajcarska marka zegarków Zenith. Nowy model Chronomaster Sport to potwierdzenie, że pod tym względem nic się nie zmieniło. Jaki jest nowy Zenith Chronomaster Sport?

W świecie zegarków wiele marek lubi chwalić się swoimi innowacjami, które wyznaczyły kierunek rozwoju całej branży. Zenith na tym polu ma naprawdę spore osiągnięcia. To szwajcarska marka, która jako jedna z pierwszych stworzyła precyzyjny mechanizm pozwalający napędzać chronografy. To rozwiązanie było tak dobre, że Zenith odwołuje się do tej tradycji do dzisiaj. Mowa o El Primero, kalibrze, który marka ze szwajcarskiego Le Locle stosuje z powodzeniem od lat. 

Właśnie jakość El Primero zapewniła Zenithowi czołowe miejsce wśród szwajcarskich marek zegarkowych produkujących chronografy, urządzenia do precyzyjnego pomiaru czasu. Przez wiele lat ta marka produkowała chronografy, które wyznaczały standard w świecie zegarków – i tak pozostało do dzisiaj. Najnowsza kolekcja Chronomaster Sport to dowód, że trudną sztukę konstruowania precyzyjnych chronografów Zenith opanował doskonale.  

Zenith Chronomaster Sport
Charakterystyczne trzy tarczki oraz skala chronografu na bezelu – to znaki rozpoznawcze modelu Zenith Chronomaster Sport. Fot: materiały prasowe

Zenith Chronomaster Sport, najnowsza odsłona ikonicznych chronografów szwajcarskiej marki to bardzo klasyczna forma i jednocześnie zaawansowana mechanika, która pozwala mierzyć czas z dokładnością do 1/10 sekundy. Stalową kopertę o średnicy 41 milimetrów uzupełnia ceramiczny bezel z podziałką stopera w nietypowym układzie, wynikającym z precyzji chronografu. Tarcza tego zegarka to klasyka w stylu Zenitha – dobrze znany układ w formie trzech tarczek, małej sekundy i dwóch liczników chronografu. Trzy różne ich odcienie to jeden ze znaków rozpoznawczych chronografów Zenitha.

Zenith Chronomaster Sport
Mechanizm El Primero 3600 można oglądać przez przeszklony dekiel. Fot: materiały prasowe

Wewnątrz kryje się mechanizm El Primero w wersji 3600 z kołem kolumnowym oraz rezerwą chodu wynoszącą do 60 godzin. Skomplikowaną konstrukcję mechanizmu, zakończoną wahnikiem wyposażonym w pięcioramienną gwiazdę, symbol marki Zenith,  można podziwiać dzięki przeszklonemu deklowi. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne modelu Zenith Chronomaster Sport – z czarną i srebrną tarczą. Do każdej można dobrać albo pasek gumowy albo bransoletę. Zenith El Primero Chronomaster Sport jest dostępny w salonach Apart.

 

Zamknij
Zamknij