Szukaj

Nowy mural Banksy’ego najlepiej podsumowuje rok 2020

Nowa praca, która pojawiła się na jednym z budynków w Bristolu, to dla Banksy’ego podsumowanie i  zwieńczenie tegorocznego cyklu murali i graffiti poświęconych pandemii.

W czwartek wieczorem Banksy, za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, potwierdził że jest autorem nowego muralu na Vale Street na przedmieściach Bristolu. Nowe dzieło cenionego twórcy street artu przedstawia kichającą kobietę, która wraz z kichnięciem odrzuca torebkę i laskę, a zarazem traci sztuczną szczękę. „Kichającą kobietę” można potraktować jak komentarz do kończącego się 2020 roku, w którym kichanie, katar czy kaszel nagle nabrały ogromnego znaczenia. Kiedyś takie objawy przeziębienia nie budziły większego zainteresowania przechodniów, w czasach pandemii stały się potencjalnie groźnym sygnałem alarmowym, na dźwięk kichnięcia ludzie coraz częściej przechodzą na drugą stronę ulicy.

Nowy mural Banksy’ego w Bristolu

Vile Street to najbardziej stroma zamieszkana ulica w Wielkiej Brytanii – kąt jej nachylenia to prawie 22 stopnie. To miejsce w Bristolu znane jest z dorocznego konkursu toczenia jajek, odbywającego się tu podczas Wielkanocy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Fred Loosmore, 28-letni rzemieślnik zajmujący się produkcją mebli i wynajmujący mieszkanie w domu, na którym znalazł się mural, zadbał o jego zabezpieczenie płytą akrylową ze swojego warsztatu.

Czytaj też: Tak maluje Ganksy, algorytm naśladujący Banksy’ego

„Aachoo!”, czyli „Apsik!”, to kolejny z cyklu „pandemicznych” dokonań Banksy’ego. Wcześniej w tym roku anonimowy artysta przygotował m.in. stworzony w hołdzie dla pracowników służby zdrowia obraz „Game Changer” , który zawisł w korytarzu szpitala w Southampton, graffiti w metrze, zachęcające do noszenia maseczek, a także znienawidzony przez żonę (wg słów samego Banksy’ego) cykl obrazów wykonanych we własnej łazience.

Ostatni przed „Aachoo!” mural Banksy’ego, przedstawiający dziewczynkę bawiącą się hula hop z opony zniszczonego roweru, pojawił się w październiku w Nottingham.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Zamknij
Zamknij