Szukaj

Tak wygląda pierwszy rower elektryczny Harley-Davidson

E-rower marki Serial 1, stworzonej przez Harleya, zadebiutuje na rynku wiosną 2021 roku, ale już dzisiaj można przekonać się, jak będzie wyglądał

Po kilku latach pracy nad własną marką rowerów elektrycznych Harley-Davidson zaprezentuje wiosną swój pierwszy produkt. W tym tygodniu Serial 1, bo tak będzie nazywać się nowe dziecko marki kojarzonej z kultowymi amerykańskimi motocyklami, pokazał prototyp pierwszego e-roweru. Model będący hołdem dla korzeni marki i jej pierwszych motocykli z 1903 roku nie będzie na sprzedaż, tajemnicą pozostają również szczegóły techniczne, dotyczące pozostałych produktów firmy.

Oto rower elektryczny Harley Davidson

Aaron Frank, brand director Serial 1 Cycle i autor książki o historii Harley-Davidson, zapowiedział przy prezentacji prototypu, że rowery, które trafią do sprzedaży, będą bliższe zaprezentowanym na ubiegłorocznych targach motocyklowych EICMA w Mediolanie.

Frank ujawnił również, że nowa linia będzie przygotowywana z doświadczoną firmą specjalizującą się w rowerach elektrycznych. Zaprzeczył jednak, by ta współpraca mogła sugerować, że Harley-Davidson jest zainteresowany tylko przyklejeniem naklejki do gotowego produktu. Projekty mają być w 100% stworzone od podstaw przez projektantów marki. Cena nowego roweru ma wynieść między 2500 a 5000 dolarów.

Czytaj też: Dubaj miastem rowerów jak Amsterdam? Władze mają śmiały plan

W czasie pandemii wzrosła zarówno sprzedaż rowerów elektrycznych, jak i motocykli – informuje Forbes.com. To zarówno efekt niechęci do podróży transportem zbiorowym, jak i porzucenia samochodów ze względu na ekologiczny koszt ich prowadzenia. W rozmowie z serwisem Aaron Frank wyraził przekonanie, że zainteresowanie rowerami może być wstępem do pasji motocyklowej, jednak dla Harley-Davidson równie ważne jest stworzenie alternatywy dla tych, którzy chcieliby stać się klientami ikonicznej marki.

Zamknij
Zamknij