Szukaj

Poznaj historię Twojego diamentu z Apart

Your Diamond Story by Apart to specjalna kolekcja z diamentami w roli głównej, która powstała z okazji jubileuszu marki. O jej wyjątkowości i unikalnym charakterze decyduje niezwykły element – certyfikat dokumentujący historię diamentu.

Your Diamond Story by Apart to kolekcja będąca hołdem dla magii diamentu i drogi, jaką kamień musi przejść, aby niepozorny kryształ stał się zachwycającym klejnotem. Wszystko zaczyna się od wyboru źródła diamentów – eksperci YDS wybierają wyłącznie te kamienie, które spełniają najwyższe standardy i pochodzą z terenów nieobjętych konfliktami zbrojnymi. Następnie o to, aby kamień nabrał szlachetności, dbają wykwalifikowani specjaliści, którzy dzięki żmudnemu, wymagającemu mistrzowskiego kunsztu procesowi szlifowania, wydobywają z diamentów ich ukryte piękno.

Apart: diamenty i zasada 4C

Cały ten proces przemiany jest udokumentowany w formie specjalnego certyfikatu, zawierającego historię diamentu, co wyróżnia linię Your Diamond Story by Apart na tle innych kolekcji. Możliwość poznania tej pięknej opowieści, w której powstanie jest zaangażowane tak wiele wysiłku i profesjonalizmu, czyni każdy wzór niepowtarzalnym tak, jak niepowtarzalna jest kobieta obdarowana tą niesamowitą biżuterią.

Pierwszym krokiem do wykreowania doskonałego klejnotu jest określenie jego przyszłego kształtu w technologii 3D, a następnie szlifowanie, które wieńczy dzieło. Gotowy kamień zostaje poddany wnikliwej ocenie, zgodnie zobowiązującą w Apart zasadą 4C, oznaczającą czystość (clarity), barwę (colour), szlif (cut) i masę diamentu (carat). Marka Apart dołączyła do niej piątą – zaufanie (confidence), dającą gwarancję autentyczności i jakości kamienia.

Your Diamond Story by Apart

Kolekcja Your Diamond Story by Apart to przede wszystkim wyrafinowane pierścionki z 18-karatowego, żółtego i białego złota, ozdobione jednym lub wieloma brylantami. Biżuteria utrzymana jest w klasycznej stylistyce, stanowiącej idealne dopełnienie diamentu.

Diamentowe pierścionki z kolekcji Your Diamond Story by Apart wyróżniają się pełną szyną o zaokrąglonym wnętrzu, zapewniającą stabilność konstrukcji i komfort noszenia. Na uwagę zasługują także dopracowane detale, jak choćby wyrafinowane formy podbudowy kamieni. Całą tę pasjonującą opowieść wieńczy osobista sygnatura pracującego nad diamentem eksperta, a poświadczający ją certyfikat zamykany jest wraz z biżuterią w eleganckim kuferku. To gotowy, idealny prezent dla kobiety, na przykład z okazji szczególnej rocznicy.

Zamknij
Zamknij