Słynna włoska marka luksusowa w tarapatach. Sąd próbuje zablokować jej sprzedaż

To nie jest dobry początek roku dla włoskich marek luksusowych. Po Trussardi kolejna włoska firma wpadła w tarapaty. Do akcji musiał wkroczyć włoski sąd. Czy uda się zablokować sprzedaż?

Publikacja: 22.01.2024 15:03

Londyńska spółka La Perla Global Management Ltd., kontrolująca markę La Perla, ma w Wielkiej Brytani

Londyńska spółka La Perla Global Management Ltd., kontrolująca markę La Perla, ma w Wielkiej Brytanii zaległości podatkowe.

Foto: Chris Ratcliffe/ Bloomberg Finance LP.

Założona w 1954 roku w Bolonii włoska marka luksusowa La Perla, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości bielizny, znalazła się w trudnej sytuacji. To skutek problemów finansowych z jakimi boryka się właściciel. Włoski sąd stara się zablokować sprzedaż marki po tym, jak sąd w Londynie nakazał likwidację spółki holdingowej kontrolującej markę La Perla, ze względu na zaległości podatkowe. 

Czytaj więcej

Kurtka za niemal pół miliona złotych. Nowy projekt Pharrella Williamsa

Kłopoty marki La Perla w Wielkiej Brytanii

Jak informuje „Bloomberg”, brytyjski sąd nakazał konfiskatę aktywów Tennor Holding BV, firmy kontrolowanej przez niemieckiego biznesmena Larsa Windhorsta. Do holdingu należy między innymi włoska marka La Perla, kontrolowana poprzez londyńską spółkę La Perla Global Management Ltd., która ma zaległości podatkowe.

Taka decyzja zapadła po tym, jak w listopadzie 2023 roku brytyjski sąd, w związku z zaległościami podatkowymi spółki kontrolowanej przez Tennor Holding BV w wysokości 2,8 miliona funtów oraz wielokrotnych apeli o spłatę długów ze strony organów podatkowych, zdecydował o zamknięciu wspomnianej firmy La Perla Global Management Ltd.

To kolejna z włoskich marek luksusowych, która w ostatnim czasie znalazła się w tarapatach. Z problemami finansowymi boryka się także Trussardi, znany włoski dom mody, któremu nie udało się 

Czytaj więcej

„Wojny kaszmirowe”. Europejskie marki luksusowe kontra pasterze z Mongolii

Włosi próbują ratować La Perlę

Mimo posiadania globalnej sieci sprzedaży detalicznej, marka La Perla produkuje większość swoich produktów we Włoszech. Tamtejsi związkowcy mieli zwrócić się więc z wnioskiem o objęcie spółki programem upadłości pod nadzorem rządu włoskiego. Rozwiązanie to pozwala firmie na utrzymanie się na rynku nawet w trakcie przekształceń.

Z informacji „Bloomberga” wynika, że wniosek o objęcie spółki programem tzw. amministrazione straordinaria złożony został po tym, jak brytyjski likwidator poinformował Włochów, że zamierza sprzedać markę La Perla, „by zaspokoić wierzycieli”.

La Perla to luksusowa marka włoska, znana z wysokiej jakości i eleganckiego designu swoich produktów. Założona w Bolonii firma specjalizuje się w produkcji bielizny damskiej. To ceniona na całym świecie marka słynąca z wyrafinowanych projektów, wykorzystywania wysokogatunkowych materiałów i dbałości o detale.

Moda
Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Moda
Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen
Moda
Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich
Moda
Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Moda
Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?