Kojarzony ze światem finansów Frankfurt to miejsce uwielbiane przez miłośników wieżowców i nowoczesnej architektury. W centrum miasta biurowce przytłaczają wręcz swoją wielkością – to właśnie we Frankfurcie siedziby mają wielkie instytucje finansowe, i to tu powstały najwyższe budynki w Niemczech. Miasto jest siedzibą między innymi Europejskiego Banku Centralnego, Frankfurter Wertpapierbörse – jednej z czołowych europejskich giełd papierów wartościowych – a także miejscem, w którym znajdują się 300-metrowy Commerzbank Tower czy 260-metrowy Messeturm.
Choć drapaczy chmur we Frankfurcie jest już sporo, pod tym względem to czołowe miasto w Niemczech, wygląda na to, że niebawem będzie ich jeszcze więcej – w planach jest bowiem budowa łącznie kilkudziesięciu drapaczy chmur.
Czytaj więcej
Arabia Saudyjska nie przestaje zaskakiwać. Najnowszy megaprojekt deweloperski w tym kraju ma być luksusowym wieżowcem stojącym „do góry nogami”, do tego usytuowanym wewnątrz góry.
Frankfurt: las drapaczy chmur
Jedne miasta znane są z kultowych budynków historycznych – od Wieży Eiffla w Paryżu po Big Bena w Londynie – zaś inne z ultranowoczesnych drapaczy chmur. Do tych drugich zalicza się między innymi Frankfurt. Niemieckie miasto – w którym i tak wysokich budynków nie brakuje – niebawem przeżyć ma swój architektoniczny renesans i zmienić ma się nie do poznania. Jak podają media, w mieście planuje się budowę kilkudziesięciu nowych drapaczy chmur.
W ramach przedsięwzięcia zbudowany zostanie między innymi Millennium Tower – wieżowiec, którego budowa ma rozpocząć się w 2025 roku, a zakończyć – w 2030 roku. 288-metrowy gigant – z najwyższym tarasem widokowym w Niemczech oraz panoramicznym widokiem na Frankfurt – będzie drugim najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej i najwyższym budynkiem w Niemczech. Drapacz chmur ma połączyć centrum miasta z dzielnicą bankową.