„Wall Street Journal”: Pharrell Williams będzie projektantem w Louis Vuitton?

Pharrell Williams, jeden z najbardziej rozpoznawalnych - i najlepiej ubranych – ludzi w branży muzycznej, z modą związany jest od lat. Niewykluczone, że ten związek się pogłębi – „WSJ” twierdzi, że Williams może zostać projektantem w Louis Vuitton.

Publikacja: 14.02.2023 17:50

„Wall Street Journal”: Pharrell Williams będzie projektantem w Louis Vuitton?

Foto: Sassy, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Louis Vuitton to jedna z najbardziej prestiżowych i najdroższych marek świata mody, dlatego trudno się dziwić, że propozycja pracy dla LV to Everest w tej branży. W 2018 roku zdobył go Virgil Abloh, amerykański projektant, DJ i producent muzyczny, znany ze skłonności do eksperymentów i zabawy modą, czego dowód dawał projektami sygnowanymi przez jego markę Off-White. 

O pracy w Louis Vuitton marzył przez lata Kanye West. Ostatecznie trafił tam nie on, lecz jego przyjaciel, wspomniany Virgil Abloh. Kanye po latach przyznawał w wywiadach, że ciężko to odchorował. Z czasem odnalazł częściowo pocieszenie w niezwykle zyskownej dla niego współpracy z Adidasem, a potem także – z Balenciagą i GAP-em.

Czytaj więcej

Virgil Abloh: człowiek, który spełnił swoje marzenia

Gdy jesienią 2021 roku niespodziewanie zmarł Abloh (ukrywał chorobę nowotworową) powstało pytanie: kto go zastąpi? Abloh miał niewątpliwe zasługi dla Louis Vuitton, pchnął niezwykle zasłużoną, ale i nieco nobliwą markę, na nowe tory.

Wakat na stanowisku dyrektora kreatywnego męskiej kolekcji w LV trwa już niemal półtora roku, ale zdaniem „Wall Street Journal” niebawem możemy być świadkami transferu, jakiego świat mody dawno nie oglądał. 

„WSJ”: Pharrell Williams w Louis Vuitton

Zdaniem amerykańskiego dziennika Pharrell Williams i francuski dom mody prowadzą rozmowy, których uwieńczeniem miałoby być zatrudnienie Williamsa na stanowisku dyrektora kreatywnego kolekcji męskiej Louis Vuitton. 49-letni Williams jest utytułowanym producentem muzycznym, DJ-em, raperem, ale też biznesmenem.

Miał już do czynienia z modą – stworzył markę Billionaire Boys Club, jednak to był streetwear. Jeśli potwierdzą się informacje „WSJ”, Pharrell wejdzie do świata wielkiej mody i naprawdę wielkich pieniędzy. W 2022 roku Louis Vuitton po raz pierwszy w historii – i jako pierwsza marka luksusowa – osiągnął pułap 20 miliardów dolarów przychodów.

Ani rzecznik LVMH, koncernu kontrolującego markę Louis Vuitton, ani PR-owiec Williamsa nie skomentowali informacji „Wall Street Journal”.

Ludzie
Jak zarobić pierwszy miliard? Upadek mitu o karierze „od zera do milionera”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Ludzie
Bernard Arnault zbił majątek dzięki biznesowi w Polsce. Rzucił wyzwanie Szwedom
Ludzie
Franz von Holzhausen: wizjoner, który unika mediów. Szara eminencja w Tesli
Ludzie
AVA: marka kosmetyczna, która powstała z zamiłowania do natury
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Ludzie
„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy