To będzie świątynia luksusu. Louis Vuitton otworzy swój pierwszy hotel

Zamiast biur i komputerów – luksusowe apartamenty dla gości. Paryska siedziba Louis Vuitton ma stać się ekskluzywnym hotelem. Obok niego powstanie największy na świecie butik tej marki. To część zmian, które w Paryżu chce wprowadzić koncern LVMH.

Publikacja: 17.11.2022 13:42

Historyczna paryska siedziba Louis Vuitton.

Historyczna paryska siedziba Louis Vuitton.

Foto: Polymagou, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Pokoje hotelowe zamiast biur w historycznej siedzibie Louis Vuitton w centrum Paryża – to nowy projekt koncernu LVMH, do którego należy szereg marek luksusowych. O szczegółach tych i jeszcze bardziej dalekosiężnych planów dyrektor zarządzający marki, Michael Burke, poinformował w rozmowie z branżowym serwisem „WWD”.

W Paryżu powstanie pierwszy hotel Louis Vuitton

Luksusowa kamienica przy Rue du Pont Neuf pod numerem 2 od lat mieści pomieszczenia biurowe, należące do Louis Vuitton. Z okien budynku rozpościera się wspaniały widok na historyczne centrum Paryża z takimi ikonami jak wieża Eiffla czy katedra Notre Dame. Niebawem zastąpi je nie tylko hotel, ale również markowy butik – największy na świecie.

Zapowiedzią przedsięwzięcia było otwarcie eksperymentalnej przestrzeni wystawowej o nazwie „LV Dream”, które odbyło się we wtorek. Mieści ona interaktywną wystawę prezentującą współpracę marki ze słynnymi projektantami, architektami i takimi artystami jak Yayoi Kusama czy Jeff Koons.

Czytaj więcej

Na świecie kryzys, a mimo to zaczyna brakować szampana. „Kurczą się zapasy”

Wystawie towarzyszy sklep z pamiątkami, kawiarnia i cukiernia. Na czele tej ostatniej stoi zdobywca tytułu Cukiernika roku 2022 według przewodnika Gault & Millau Maxime Frédéric, który pracuje w znajdującym się nieopodal hotelu Cheval Blanc.

Stworzenie kompleksu, gdzie będzie można przespać się w „markowym” hotelu, zjeść coś pysznego ze znakiem jakości LV, a przy okazji kupić kultowy model z metką marki, będzie prawdopodobnie biznesowym strzałem w dziesiątkę. Z pewnością każdy fan mody będzie chciał odwiedzić to miejsce. Louis Vuitton od lat należy do czołówki najpopularniejszych luksusowych marek na świecie.

Michael Burke: „Tego właśnie oczekują od nas klienci. Chcą relacji 24 godziny na dobę”

Wychodzenie luksusowych marek poza sferę mody i tworzenie nowych okazji do zacieśnienia relacji z istniejącymi i przyciągnięcia nowych klientów nie jest nowym zjawiskiem. Jednak w ostatnich latach trend poszerzania uniwersum marek o nowe, bardziej lifestyle’owe rozwiązania, dość mocno się nasilił.

W ostatnich miesiącach jak grzyby po deszczu wyrosły kawiarnie, bistra i restauracje takich marek jak Boss, Dior, Jimmy Choo, Jacquemus – i oczywiście Louis Vuitton. Nie ma chyba zaskoczenia, że lokale sąsiadują z butikami tych marek.

W rodzinie marek należących do LVMH na luksusowe kompleksy przerobiono kulturalno-usługowe historyczne siedziby Diora (w Paryżu), a wcześniej również Fendi (w Rzymie). W trakcie remontu jest z kolei nowojorska siedziba Tiffany & Co.

Najbliższa okolica kamienicy przy Rue du Pont Neuf to od pewnego czasu prawdziwe zagłębie koncernu LVMH, do którego należy Louis Vuitton. Jego prezes, Bernard Arnault, kupił i odrestaurował ikoniczny dom handlowy „La Samaritaine”, a także hotel Cheval Blanc. Otworzył też pierwszą paryską piekarnię należącej do koncernu włoskiej sieci Cova.

W wywiadzie dla „WWD” Burke szacuje, że przebudowa siedziby Louis Vuitton zostanie ukończona w ciągu pięciu lat. Zdradził też, że to nie koniec planów. Ujawnił, że w ciągu najbliższych 10-15 lat pod egidą LVMH powstanie w tej okolicy więcej przestrzeni biurowych, apartamentów, a także restauracji i obiektów kulturalnych.

Pokoje hotelowe zamiast biur w historycznej siedzibie Louis Vuitton w centrum Paryża – to nowy projekt koncernu LVMH, do którego należy szereg marek luksusowych. O szczegółach tych i jeszcze bardziej dalekosiężnych planów dyrektor zarządzający marki, Michael Burke, poinformował w rozmowie z branżowym serwisem „WWD”.

W Paryżu powstanie pierwszy hotel Louis Vuitton

Pozostało 90% artykułu
Hotele
32 hotele z Polski z szansą na „kluczyk” Michelina. Debiut nowej nagrody
Hotele
Dwa wieżowce na pustyni. To będzie hotel, jakiego świat nie widział
Hotele
Metamorfoza ikony modernizmu. Sanatorium dla gruźlików będzie eleganckim hotelem
Hotele
Ultraluksus w Arabii Saudyjskiej. Na pustyni stanie monumentalny kompleks hoteli
Hotele
Nowe wyróżnienie w przewodniku Michelin. Kto dostanie gwiazdki, a kto – klucze?
Materiał Promocyjny
Razem dla Planety, czyli chemia dla zrównoważonej przyszłości