Dubaj: apartament za ponad pół miliarda złotych sprzedany. Jeszcze nie powstał

W Dubaju sprzedano apartament za ponad 136 milionów dolarów, czyli ponad pół miliarda złotych. Apartamentowiec, w którym znajdzie się ten apartament, nie został jeszcze zbudowany, powstanie dopiero w 2027 roku.

Publikacja: 06.12.2023 11:06

Rekordowy apartament znajdzie się na ostatnich piętrach apartamentowca Como Residences w Dubaju. Zak

Rekordowy apartament znajdzie się na ostatnich piętrach apartamentowca Como Residences w Dubaju. Zakończenie budowy przewidziane jest na 2027 rok.

Foto: Nakheel Properties/Provident Estate

W Dubaju pobito kolejny rekord w kategorii najdroższych apartamentów w stolicy tego emiratu. Penthouse, który sprzedano za równowartość ponad pół miliarda złotych, ma znajdować się na szczycie 71-piętrowego apartamentowca, który dopiero stanie na sztucznej wyspie Palma Jumeirah.

Dubaj: apartament za ponad ponad pół miliarda złotych. Jak wyglądają wnętrza?

Pomimo inflacji branża luksusowych nieruchomości nie zwalnia tempa, a jednym z jej epicentrów jest Dubaj. Właśnie sprzedano tam apartament, który uplasował się na trzecim miejscu w gronie najdroższych penthouse’ów na świecie.

Choć apartament (podobnie jak cały wieżowiec) jeszcze nie powstał, to już teraz znalazł się tyleż zamożny, co cierpliwy nabywca nieruchomości. Kwota zakupu opiewała na okrągłe 500 milionów dirhamów, czyli w przeliczeniu – ponad 136 milionów dolarów lub prawie 520 milionów złotych.

Czytaj więcej

Polska architektka z Dubaju z nagrodą za projekt w Abu Zabi. „Zaskakujący”

Liczący pięć sypialni penthouse ma znaleźć się na szczycie mającego liczyć ponad 300 metrów wysokości apartamentowca o nazwie Como Residences realizowanego przez miejscowego dewelopera, firmę Nakheel Properties. Mieszczący docelowo jedynie 76 apartamentów obiekt ma powstać na Palmie Jumeirah (Dżamira), jednej z trzech słynnych Wysp Palmowych – wizytówek Dubaju i zarazem enklaw luksusu.

Nakheel Properties/Provident Estate

Wyposażony w prywatną windę apartament będzie naszpikowany najnowocześniejszymi technologiami. Nie zabraknie w nim również basenu na dachu.

Z okien apartamentowca Como Residences będzie rozciągał się widok na morze i miasto wraz z jego słynnymi budynkami: wieżowcem Burdż Al Arab i Burdż Chalifa. Apartamenty będą mieścić od dwóch do siedmiu pokoi, przy czym na każdym piętrze znajdą się maksymalnie dwa apartamenty. Do tego prywatna plaża i windy. Najtańsze mieszkanie kosztuje 21 milionów dirhamów, czyli około 5,7 miliona dolarów (ok. 23 miliony złotych).

Nakheel Properties/Provident Estate

Penthouse w Como Residences jest najdroższym tego typu apartamentem w Dubaju. Dotychczasowym rekordzistą był penthouse znajdującego się w pobliżu dubajskiego wybrzeża hotelu Marsa Al Arab. Kilka miesięcy temu sprzedano go za 420 milionów dirhamów, a więc około 114 milionów dolarów – lub około 455 milionów złotych.

Na całym świecie istnieją jedynie dwa apartamenty droższe od tego, który ma zwieńczyć Como Residences. Mowa o Penthouse D w apartamentowcu One Hyde Park w Londynie oraz o apartamencie na szczycie wieżowca Odeon Tower w Monako. Ich ceny wynoszą odpowiednio 237 i 440 milionów dolarów.

Nakheel Properties/Provident Estate

Osoba, która kupiła nie istniejący jeszcze penthouse, musi uzbroić się w cierpliwość, zanim wprowadzi się do swojego wymarzonego apartamentu. Ukończenie budowy apartamentowca Como Residences planuje się na końcówkę 2027 roku.

Wyspy Palmowe w Dubaju: największe sztuczne wyspy na świecie i enklawy luksusu

Dubaj to jeden z najprężniej rozwijających się rynków luksusowych nieruchomości na świecie. Wyspy Palmowe są z kolei jednymi z najbardziej pożądanych lokalizacji na mapie tego miasta.

Wybudowane u wybrzeży Dubaju trzy Wyspy Palmowe to jak dotąd największe sztuczne wyspy na świecie. Budowę pierwszej rozpoczęto w 2001 roku. Cały archipelag rozciąga się na powierzchni 560 hektarów. Mieszka tu około 80 tysięcy osób, choć w niedalekiej przyszłości ta liczba z pewnością się powiększy.

Tak obszerne apartamenty mogące poszczycić się tak doskonałą lokalizacją jak apartamentowiec Como Residences należą w Dubaju do rzadkości. W centralnych dzielnicach stolicy emiratu zwyczajnie zaczyna brakować miejsca na tego rodzaju inwestycje. Nie ma wiec zaskoczenia, że zamożni kupcy horrendalnie drogich i w dodatku nie istniejących jeszcze apartamentów są w stanie poczekać nawet kilka lat na swoje wymarzone lokum.

Apartamenty & domy
Jeff Bezos ruszył na zakupy. Kolejna posiadłość w „bunkrze miliarderów”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Apartamenty & domy
Dom Freddie'ego Mercury'ego w Londynie na sprzedaż. Tu mieszkał do śmierci
Apartamenty & domy
Hejterzy twierdzili, że kupił ją Zełenski. Luksusowa willa w USA na sprzedaż
Apartamenty & domy
Najdroższa willa w USA trafiła na sprzedaż. Ćwierć miliarda dolarów za dom
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Apartamenty & domy
100 tysięcy dolarów za noc: oto najdroższy pokój hotelowy na świecie