Produkty Roleksa od lat należą do najbardziej poszukiwanych zegarków. Firma ściśle kontroluje wielkość produkcji, a liczba chętnych klientów, gotowych wyłożyć niemałe pieniądze na zakup zegarka, znacząco przewyższa liczbę egzemplarzy dostępnych w salonach. Rośnie więc, jak na drożdżach, rynek wtórny, na którym zegarki Rolex, często fabrycznie nowe, osiągają ceny znacznie wyższe niż w salonach.
Jak działa certyfikat Rolex Certified Pre-Owned?
Rynek wtórny zegarków od dawna interesuje i jednocześnie niepokoi czołowych producentów zegarków. Z jednej strony – umyka im spore źródło przychodów, z drugiej – rynek wtórny stał się nieprzewidywalny dla kupujących, a klienci muszą na własną rękę radzić sobie z weryfikowaniem autentyczności dostępnych zegarków.
Czytaj więcej
Rolex, czołowa marka wśród szwajcarskich producentów zegarków, niebawem rozpocznie budowę nowej fabryki. Obiekt powstanie w Bulle na zachodzie Szwajcarii. Koszt? Miliard dolarów.
Częściowo robią to serwisy zajmujące się sprzedażą zegarków używanych, ale to tylko jedno z rozwiązań. Brakowało dotąd usługi, którą świadczyłby producent – w tym wypadku Rolex – potwierdzając autentyczność egzemplarza. Od lat podobne usługi świadczą producenci samochodów (choćby Porsche, z programem Approved Pre-Owned), którym z powodzeniem udało się wdrożyć program sprzedaży aut używanych o udokumentowanej historii i przebiegu. Rynek podobnego kroku odczekiwał między innymi od Roleksa.