Wiosną 2021 roku miłośnicy zegarków z całego świata mogli wziąć udział w nietypowym projekcie: marka Certina poprosiła ich o pomoc w zaprojektowaniu nowego zegarka. Głosujący dostali wolną rękę – mogli zdecydować o wyglądzie tarczy, bezela, wskazówek czy paska. Efektem tego eksperymentu jest nowy zegarek Certiny, model DS PH200M 39 MM.

Materiały prasowe

Kobiety coraz chętniej noszą zegarki dotąd uznawane za męskie, ale w tym wypadku to panowie mogą zazdrościć paniom tak rasowego „nurka”, Powstał bowiem projekt, który może się podobać – bardzo wyrafinowany, ale jednocześnie odwołujący się wprost do nurkowych korzeni Certiny.

Czytaj więcej

Certina DS Super PH500M: pora na pełne zanurzenie

Koperta zegarka Certina DS PH200M 39 MM ma średnicę 39 milimetrów, wykonana została ze stali szlachetnej. Tarcza zegarka to z kolei masa perłowa uzupełniona o diamenty spełniające funkcję indeksów godzinowych. Tarczę otacza czarny jednokierunkowy bezel z ceramiczną wkładką, w stylu charakterystycznym dla rodziny zegarków DS PH200M. Mamy też zakręcaną koronkę, jak przystało na zegarek, którego wodoszczelność określono na poziomie 200 metrów.

Dodajmy też do tego akcenty retro, które wyróżniają ten zegarek: wskazówki a także skala na bezelu mają kolor różowego złota.

Wewnątrz koperty umieszczono mechanizm automatyczny Powermatic 80 z 80-godzinną rezerwą chodu i antymagnetyczną sprężyną włosową Nivachron. Jego pracę można obserwować przez przeszklony dekiel ze szkła szafirowego.

Materiały prasowe

Certina to marka, która od lat akcentuje kwestie ekologiczne. Efektem takiego myślenia jest pasek zegarka wykonany z materiału #tide ocean material produkowanego z plastikowych odpadów wyłowionych z mórz i oceanów. Pudełko to z kolei tektura, łatwa do ponownego przetworzenia.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ