Billie Eilish: gdyby nie szczepionka na Covid, byłabym martwa

Billie Eilish, jedna z największych gwiazd muzyki pop, w wywiadzie stwierdziła: „żyję tylko dlatego, że zaszczepiłam się przeciw koronawirusowi”. Brytyjska artystka przyznała, że w tym roku ciężko chorowała na Covid.

Publikacja: 14.12.2021 16:07

Billie Eilish.

Billie Eilish.

Foto: Vogue Taiwan, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Temat szczepionek na Covid budzi emocje nie tylko w Polsce. Każdy kraj zmaga się z niechęcią części społeczeństwa wobec szczepień i niemal wszędzie temat dzieli ludzi. Choć ze szpitali płyną informacje o tym, że trafiają do nich głównie nieszczepieni, liczba chętnych do przyjęcia szczepionki nie rośnie. 

Czytaj więcej

Dzięki Adele wraca stary trend. Wreszcie koniec z luźnymi dresami?

Do tematu szczepień odniosła się Billie Eilish, jedna z najbardziej znanych artystek młodego pokolenia, wykonawczyni piosenki do najnowszego filmu o Bondzie, „Nie czas umierać”. Billie o swoim doświadczeniu z Covidem opowiedziała w rozmowie z Howardem Sternem, kontrowersyjnym amerykańskim dziennikarzem. Wywiad wywołał duże poruszenie.

Billie Eilish: szczepionka przeciw koronawirusowi jest genialna

„Szczepionka jest genialna, uratowała mojego brata Finneasa przez zachorowaniem, uchroniła przed chorobą moich rodziców i przyjaciół” – powiedziała Billie w rozmowie ze Sternem. Eilish przyznała też, że w sierpniu 2021 roku chorowała na Covid, a choroba ciągnęła się przez dwa miesiące. Objawy odczuwa do dzisiaj choć, naciskana przez Sterna, nie chciała mówić, co dokładnie jej dolega.

„Chcę za to jasno powiedzieć: wróciłam do zdrowia tylko dzięki temu, że byłam zaszczepiona. Gdyby nie szczepionka, byłabym martwa, bo chorowałam bardzo ciężko” – przyznała Billie.

„Czułam się fatalnie, ale patrząc na to, jakie skutki ma Covid u chorych, mogło być przecież znacznie gorzej. To w sumie oczywiste, że gdy chorujesz, czujesz się fatalnie” – powiedziała Billie Eilish w rozmowie ze Sternem.

Zdrowie & uroda
Moda na rezonans magnetyczny: nowy symbol statusu i bogactwa
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zdrowie & uroda
Generacja Z nie chce się zestarzeć. „Anti-aging” to nowy, zaskakujący trend
Zdrowie & uroda
Król Karol III wybrał osobistego lekarza. To specjalista od homeopatii
Zdrowie & uroda
Nowy trend w Dolinie Krzemowej. Pomiary testosteronu i walka o ocalenie męskości
Zdrowie & uroda
Nie śpię, bo się martwię: jakość snu w Polsce spada. Jak wypadamy na tle Europy?