Warszawskie Muzeum Polskiej Wódki zostało uruchomione w 2018 roku i w ciągu zaledwie dwóch lat zdążyło zdobyć uznanie turystów z całego świata. Potwierdzeniem tego faktu jest nagroda w ramach „Travelers’ Choice Award” – rankingu o 18-letniej historii, w którym wyróżnienia co roku przyznawane są na podstawie głosowania użytkowników serwisu Tripadvisor.

Muzeum Wódki w Warszawie z nagrodą Tripadvisor

Nagrody wręczane są 10 procentom obiektom turystycznym najwyżej ocenianym przez użytkowników – od restauracji i hoteli po muzea czy plaże. Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie otrzymało nagrodę w kategorii „muzea specjalistyczne”.

Czytaj też: Uliczny sprzedawca bułek z wyróżnieniem Michelina

Recenzenci podkreślali m.in. zaangażowanie i wiedzę przewodników, interaktywność i nowoczesność placówki, a także towarzyszącą zwiedzaniu degustację, odbywającą się w muzealnej Akademii Wódki.

Mimo że branża turystyczna przeżywa kryzys związany z pandemią koronawirusa (wg Światowej Organizacji Turystyki międzynarodowy ruch turystyczny w tym roku może zmniejszyć się o jedną trzecią, powodując straty sięgające 50 miliardów dolarów), przyznanie nagród Tripadvisor odbyło się w tym roku zgodnie z planem. Lista laureatów w innych kategoriach znajduje się na stronie Tripadvisor.

To może cię zainteresować: Rusza muzeum zegarkowe, na które wszyscy czekali

.