Rok 2021 z całą pewnością stał pod znakiem NFT – tokenów, które stanowią coś w rodzaju certyfikatu własności produktów całkowicie cyfrowych. Trudno wyobrazić sobie jednak bardziej nieoczekiwane zakończenie tego roku niż informacja, którą opublikowała Melania Trump.

Melania Trump debiutuje na rynku tokenów NFT

Była pierwsza dama, żona Donalda Trumpa, 45. prezydenta USA, ogłosiła właśnie, że będzie tworzyć platformę cyfrową dla tokenów NFT. Mają się one pojawiać regularnie na jej stronie internetowej. 

Czytaj więcej

„NFT” angielskim słowem 2021 roku. Wyprzedziło nawet „crypto”

Pierwszy projekt oparty o technologię NFT i blockchain nosi nazwę „Melania's Vision”, co można tłumaczyć na dwa sposoby: jako „wizja Melanii”, ale też „wzrok Melanii”.

Cyfrowe dzieło, z którym była pierwsza dama debiutuje w świecie tokenów NFT oparte jest na akwareli francuskiego malarza Marca-Antoine'a Coulona i przedstawia oczy byłej Pierwszej Damy w mocnym makijażu, do którego przyzwyczaiła Amerykanów w czasie swojej obecności w Białym Domu.

Praca w formie cyfrowej będzie do kupienia na stronie Melanii Trump za jednego SOL-a (wirtualna waluta, warta w przeliczeniu ok. 750 złotych).

Do czego Melanii Trump potrzebne są prace zaopatrzone w token NFT? O tym była Pierwsza Dama informuje w oświadczeniu, które opublikowała na Twitterze. „Z dumą ogłaszam start mojego pierwszego przedsięwzięcia opartego o NFT. Uosabia ono moje zamiłowanie do sztuki, środki zebrane w ten sposób wesprą moje działania na rzecz dzieci w ramach inicjatywy „Be Best” – napisała Melania Trump.

Nie wiadomo na razie, jaka część zebranych w ten sposób pieniędzy zostanie przeznaczona na cele charytatywne, ale z komunikatu Melanii wynika jasno, że nie całość.