Wanda Półtawska: Ludzie nie potrafią kochać

Wanda Półtawska, lekarz psychiatra: Przede wszystkim trzeba się nauczyć, co to jest przyjaźń. Miłość musi rodzić się na gruncie prawdziwej przyjaźni. Mężczyzna nie może brać sobie dziewczyny do łóżka, ale może jej służyć: być dla niej czułym, opiekować się nią, po prostu z nią się przyjaźnić.

Kalendarium Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Ze względu na jego tragiczne skutki, w szczególności olbrzymie straty ludzkie i materialne, kwestia zasadności decyzji o rozpoczęciu zrywu pozostaje przedmiotem debat i gorących polemik. Oto Powstanie Warszawskie dzień po dniu.

Powstanie warszawskie (nie)widziane z Moskwy

Dziwne zachowanie Armii Czerwonej u bram polskiej stolicy wywołuje zdumienie każdego, kto próbuje bez politycznych uprzedzeń zbadać ten krótki okres zarówno polskiej, jak i rosyjskiej historii.

Dlaczego kobietom i mężczyznom coraz trudniej się dogadać?

Kobietom i mężczyznom trudno dziś nawiązywać trwałe relacje, żyjemy coraz bardziej obok siebie. Różnią nas nawet poglądy polityczne. Czy zatem w Polsce trwa już niepostrzeżenie cicha wojna płci?

Jan Nowicki: Pisarze to nie do końca przyjemne towarzystwo

Wybitny aktor Jan Nowicki mówi Jackowi Cieślakowi o pandemii, poświęconej jej nowej książce, doświadczeniach z pisarzami, a także o wieloletniej znajomości z Jerzym Pilchem i ostatnich miesiącach, gdy mieszkali i spotkali się w Kielcach.

Porażka wizerunkowa Elona Muska. Najgłośniejsza marka mody rezygnuje z Twittera

Od chwili kupna przez Elona Muska, Twitter boryka się z problemami wizerunkowymi. Do odpływu reklamodawców i wysypu kont podszywających się pod znane marki trzeba dodać kolejny – rezygnację z Twittera przez znane marki, takie jak Balenciaga.

Kilimandżaro podłączone do internetu. Będzie łatwiej wrzucać zdjęcia z wypraw

Na zboczach Kilimandżaro można już korzystać z szybkiego internetu. Zdaniem przedstawicieli władz Tanzanii ma to zwiększyć bezpieczeństwo wspinaczki, ale też umożliwić turystom udostępnianie w sieci zdjęć ze zdobywania najwyższego szczytu Afryki.

Centralny rejestr influencerów. Arabia Saudyjska wprowadza nowe zasady w sieci

Trzyletnie pozwolenie, 18 tysięcy złotych opłaty – i wpis do centralnego rejestru influencerów. Takie wymogi trzeba spełnić, żeby móc zarabiać na treściach publikowanych w sieciach społecznościowych. Arabia Saudyjska chce zapanować nad influencerami.

Gwiazdy reklamowały kryptowaluty. Po krachu na rynku spadł na nie hejt

Jak zachęcić ciułaczy do zainwestowania w ryzykowne przedsięwzięcie, takie jak kryptowaluty? Najlepiej zaprosić do współpracy celebrytów. Wiele gwiazd reklamowało projekty związane z rynkiem krypto. Dzisiaj odbija im się to czkawką.

Aleksander Prochanow: Narody bez imperialnej protekcji giną

Dla mnie imperium to nie kolonie i metropolie, lecz symfonia narodów i przestrzeni. Istotne jest to, czy w dzisiejszej Rosji uda się zachować tę symfonię, a może nawet rozpowszechnić ją na tych przestrzeniach, które utraciliśmy po 1991 r. - mówi Aleksander Prochanow, rosyjski pisarz i publicysta.

Kto nie zagłosował 4 czerwca

Brak zainteresowania polityką, niewiara w to, że cokolwiek zależy od oddanego głosu, niskie wykształcenie, zmęczenie kryzysem – co sprawiło, że grubo ponad jedna trzecia uprawnionych nie wybrała się na pierwsze od dziesięcioleci częściowo wolne wybory?

Nie „e-sport”, a „jeu video de competition”. Francja przeciw anglicyzmom w grach

„Streaming”, „e-sport” czy „gamer” to słowa, których używa się ich na całym świecie, zadomowiły się też w języku polskim. We Francji jest podobnie, jednak tamtejsi Francuzi chcą z tym walczyć, w imię czystości języka.

Rosjanie próbują poznać prawdę o wojnie. Widać, czego szukają w Google'u

Kara dożywocia za zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskiego żołnierza w Ukrainie oraz antywojenny protest i rezygnacja rosyjskiego dyplomaty pracującego w ONZ – informacji na ten temat szukali w internecie Rosjanie.

Tokeny NFT z herbami ukraińskich miast: Rosja zbiera pieniądze dla żołnierzy

Wydatki z budżetu ministerstwa obrony już nie wystarczają. Obywatele Rosji zaczynają zbierać pieniądze dla żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy. Z powodu sankcji, chcą do tego wykorzystać kryptowaluty.

„Recykling jest ważny na wojnie”. Ukraińcy robią breloki ze strąconych myśliwców

Brelok zrobiony z fragmentu poszycia kadłuba rosyjskiego myśliwca zestrzelonego nad Ukrainą wraz z dokładnymi informacjami, gdzie strącono maszynę. Takim „gadżetem” kusi darczyńców organizator zbiórki pieniędzy na zakup dronów dla armii Ukrainy.

Angielski youtuber, który pomaga Rosjanom w Mariupolu. Kim jest Graham Phillips?

Brytyjczycy zarzucają mu zbrodnie wojenne. Z kolei Rosjanie traktują go jak bohatera i „prawdziwy głos Zachodu”. Graham Phillips, angielski youtuber, nagrywa szturm wojsk rosyjskich na Mariupol, a także przesłuchuje jeńców wojennych.

Tajwan: Coraz mniej dzieci. Młodzi wolą zwierzęta domowe

Podczas gdy mieszkańcy Tajwanu coraz rzadziej decydują się na rodzicielstwo, jednocześnie gwałtownie rośnie liczba posiadaczy zwierząt domowych. Analitycy szacują, że ich liczba przewyższyła już liczbę dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Unfluencerki: nowy fenomen w social mediach. Chwilowa moda czy zmiana na lepsze?

Odpowiedzialność, etyczne działanie i promowanie idei „sustainability”. Influencerki w social mediach coraz częściej odwołują się do idei „slow fashion”. Czy balansowanie między zachęcaniem do konsumpcji a zrównoważonym życiem jest w ogóle możliwe?