Kto nie zagłosował 4 czerwca

Brak zainteresowania polityką, niewiara w to, że cokolwiek zależy od oddanego głosu, niskie wykształcenie, zmęczenie kryzysem – co sprawiło, że grubo ponad jedna trzecia uprawnionych nie wybrała się na pierwsze od dziesięcioleci częściowo wolne wybory?

Nie „e-sport”, a „jeu video de competition”. Francja przeciw anglicyzmom w grach

„Streaming”, „e-sport” czy „gamer” to słowa, których używa się ich na całym świecie, zadomowiły się też w języku polskim. We Francji jest podobnie, jednak tamtejsi Francuzi chcą z tym walczyć, w imię czystości języka.

Rosjanie próbują poznać prawdę o wojnie. Widać, czego szukają w Google'u

Kara dożywocia za zbrodnie wojenne popełnione przez rosyjskiego żołnierza w Ukrainie oraz antywojenny protest i rezygnacja rosyjskiego dyplomaty pracującego w ONZ – informacji na ten temat szukali w internecie Rosjanie.

Tokeny NFT z herbami ukraińskich miast: Rosja zbiera pieniądze dla żołnierzy

Wydatki z budżetu ministerstwa obrony już nie wystarczają. Obywatele Rosji zaczynają zbierać pieniądze dla żołnierzy walczących na wschodzie Ukrainy. Z powodu sankcji, chcą do tego wykorzystać kryptowaluty.

„Recykling jest ważny na wojnie”. Ukraińcy robią breloki ze strąconych myśliwców

Brelok zrobiony z fragmentu poszycia kadłuba rosyjskiego myśliwca zestrzelonego nad Ukrainą wraz z dokładnymi informacjami, gdzie strącono maszynę. Takim „gadżetem” kusi darczyńców organizator zbiórki pieniędzy na zakup dronów dla armii Ukrainy.

Angielski youtuber, który pomaga Rosjanom w Mariupolu. Kim jest Graham Phillips?

Brytyjczycy zarzucają mu zbrodnie wojenne. Z kolei Rosjanie traktują go jak bohatera i „prawdziwy głos Zachodu”. Graham Phillips, angielski youtuber, nagrywa szturm wojsk rosyjskich na Mariupol, a także przesłuchuje jeńców wojennych.

Tajwan: Coraz mniej dzieci. Młodzi wolą zwierzęta domowe

Podczas gdy mieszkańcy Tajwanu coraz rzadziej decydują się na rodzicielstwo, jednocześnie gwałtownie rośnie liczba posiadaczy zwierząt domowych. Analitycy szacują, że ich liczba przewyższyła już liczbę dzieci w wieku poniżej 15 lat.

Unfluencerki: nowy fenomen w social mediach. Chwilowa moda czy zmiana na lepsze?

Odpowiedzialność, etyczne działanie i promowanie idei „sustainability”. Influencerki w social mediach coraz częściej odwołują się do idei „slow fashion”. Czy balansowanie między zachęcaniem do konsumpcji a zrównoważonym życiem jest w ogóle możliwe?

PolsatNews.pl – serwis informacyjny najwyższych lotów

PolsatNews.pl to jeden z najbardziej poczytnych serwisów informacyjnych online, który zaskarbił sobie szacunek milionów polskich czytelników nie tylko z uwagi na rzetelność i wiarygodność wiadomości z kraju i świata, ale również na bardzo przystępną formę ich prezentacji. Nowoczesny i przejrzysty layout serwisu przyciąga wzrok, ale co najważniejsze, ułatwia wyszukiwanie najważniejszych informacji. To wszystko czyni go kompletnym serwisem newsowy na najwyższym światowym poziomie.

Franciszek w ślady Benedykta XVI. Nowa reguła?

Papiestwo jest jednym z najważniejszych, emocjonalnych elementów katolicyzmu. Symbolika z nim związana, emocje, jakie wywołują papieże, kształtują katolików od wieków. Na naszych oczach dokonuje się błyskawiczna demitologizacja tego urzędu.

Koniec kariery: Chiny mają sposób na influencerów, którzy nie płacą podatków

Chińskie władze nie patyczkują się z influencerami unikającymi płacenia podatków. By ukrócić taką działalność, Chiny zdecydowały się na radykalny krok – kary idące w miliony dolarów oraz zakazy pojawiania się w mediach społecznościowych.

Trzy kolejne przypadki koronawirusa w Niemczech

Rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia poinformował o trzech kolejnych przypadkach infekcji wirusem 2019-nCoV. Na całym świecie jest już ponad 5,5 tysiąca zarażonych.

Jemen, najbardziej dotknięty nieszczęściami kraj świata

Wojna, głód, choroby nie przyciągały uwagi. Jemen przypomniał o sobie zamachem na Aden, główne miasto i port na południu. I to w czasie, gdy pojawili się tam ministrowie nowego rządu.

Memy: czym są i jak ich używać?

Memy pojawiły się w internecie kilkanaście lat temu i od tej pory stały się niezwykle popularne. Z czego wynika ich popularność i dlaczego używamy ich tak często, nie zastanawiając się nawet, czym są i do czego służą memy?

Co to jest netykieta? Zbiór zasad obowiązujących w internecie

Czym jest netykieta? To słowo oznacza zbiór zasad obowiązujących w internecie. Jakie są najważniejsze zasady netykiety i jak zachowywać się w internecie, by przestrzegać zasad netykiety?

Inwazja myszy w australijskim więzieniu. Ewakuacja więźniów

Nawet 420 więźniów i 200 pracowników więzienia Wellington Correctional Centre w australijskiej Nowej Południowej Walii będzie musiało być przeniesionych do innych placówek ze względu na inwazję myszy - informuje AFP.

Inteligencja w czasach internetu. Dlaczego ludzkość głupieje?

Jako gatunek weszliśmy w fazę zmniejszającego się potencjału intelektualnego. Mówiąc wprost: głupiejemy. Skąd się bierze ta intelektualna zadyszka Homo sapiens? Kiedy się rozpoczęła i czym się zakończy? I czy nie stoi za tym przypadkiem rozwój internetu?

Polityku, jaki jesteś w swoim domu

Gdy niepoważni ludzie dostają do ręki instrumenty zarządzania wspólnotą narodową, pojawia się lęk o suwerenność.