Jako kosmetyczka – bardzo lubię klientów mężczyzn, bo jak już położą się na fotelu, to zniosą każdy ból, stosują się do zaleceń pozabiegowych (co nie zawsze bywa normą u pań) i w ogóle są bardzo zdyscyplinowani. Dlatego z wielką przyjemnością podpowiem, z jakich zabiegów najczęściej i najefektywniej mogą korzystać panowie.

Trochę teorii: skóra męska jest z zasady grubsza, dlatego zmarszczki na twarzy pojawiają się w mniejszej liczbie, natomiast jak już się pojawią, to będą silniej zaznaczone. Szybciej ujawniają się u nich zmarszczki mimiczne i szybciej stają się głębokie. Mężczyźni mają bardziej tłustą skórę, z większą liczbą gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie sebum, oraz grubszą warstwę rogową naskórka.

""

fot. Adobe Stock

sukces.rp.pl

Co więc można polecić dla panów na sezon jesień-zima 2019?  I ile to będzie kosztować? Największą zmorą męskiej urody są wszelkiego rodzaju trądziki i zanieczyszczenia cery. Na te problemy najczęściej pomocne są peelingi chemiczne, tzw. kwasy i delikatne doczyszczenie manualne. W moim gabinecie, dla lepszego samopoczucia męskiego ego używam kwasów na bazie wódki sake (350 -450zł).

Odpowiednio dobrane peelingi chemiczne i konsekwentna pielęgnacja pozabiegowa w domu mogą naprawdę zdziałać cuda.

Kosmetolodzy dyskutują gorąco, czy oczyszczenie manualne twarzy jest słuszne i skuteczne. Ja w praktyce łączę lekkie podczyszczenie manualne z kwasami, dzięki czemu stan skóry poprawia się szybciej i na dłużej (250zł).
Aby poprawić stan skóry panowie mogą poddać się zabiegowi mezoterapii (200-450zł), dzięki której wtłoczymy w skórę preparaty poprawiające pracę komórek, gruczołów i jakość skóry. Poprzez mezoterapię likwidujemy płytsze zmarszczki, poprawiamy napięcie i koloryt skóry.
Kolejnym zabiegiem, popularnym u panów jest botoks (300-800zł).

Ponieważ szybciej tworzą się u nich zmarszczki mimiczne spowodowane nadmierną pracą mięśni prążkowanych, botoks który unieruchamia te mięśnie jest preparatem idealnym dla mężczyzn, szybko rozprawiającym się z niechcianymi zmarszczkami.
""

fot. Adobe Stock

sukces.rp.pl

Dla mężczyzn o szarej, tłustej cerze i bliznach potrądzikowych odpowiednia będzie mikrodermabrazja diamentowa czyli ścieranie naskórka za pomocą głowic diamentowych (99 – 150zł) lub nieco mocniejsza mikrodermabrazja korundowa czyli złuszczanie naskórka za pomocą glinki (ok 200zł).

Na koniec, wspomnę o pielęgnacji skóry w domu. Panowie, macie inną skórę niż wasze żony, partnerki czy siostry. Używajcie kosmetyków przeznaczonych dla waszej płci. I pamiętajcie, że istnieją inne kosmetyki niż płyn do mycia ciała. Są dedykowane Wam płyny do twarzy, kremy i żele. Do dzieła!