Gorący „Kapitan Ameryka” : Chris Evans najseksowniejszym mężczyzną na świecie

Amerykański magazyn „People”, organizator plebiscytu na najseksowniejszego mężczyznę świata, ogłosił, że w tym roku ten tytuł przypadł Chrisowi Evansowi, znanemu z filmów „Kapitan Ameryka” i kinowych hitów Marvela.

Publikacja: 08.11.2022 15:17

Chris Evans.

Chris Evans.

Foto: Elen Nivrae, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Magazyn „People” przyznaje tytuł „najseksowniejszego mężczyzny świata" od 37 lat. Pierwszym, który go otrzymał był aktor Mel Gibson, a na przestrzeni lat w gronie wyróżnionych znaleźli się także między innym Sean Connery, Patrick Swayze, Brad Pitt, Denzel Washington, Harrison Ford, Pierce Brosnan, Ben Affleck, Idris Elba, Channing Tatum, Matthew McConaughey, Jude Law czy Michael B. Jordan. 

Tegorocznym zwycięzcą rankingu został Chris Evans, o czym poinformował w swoim programie Stephen Colbert. Aktor znany z produkcji takich jak "Na noże", "The Grey Man" czy "Avengers" przejął tytuł po swoim koledze z planu "Kapitana Ameryki” – w ubiegłym roku triumfował bowiem Paul Rudd, znany amatorom filmów Marvela jako Ant Man. 

Jak przyznał Evans, którego podziwiać można na okładce najnowszego numeru magazynu „People”, nie zdążył jeszcze oswoić się z przyznanym mu tytułem. – Moja mama będzie szczęśliwa. Jest dumna z tego, co robię, ale teraz ma coś, czym naprawdę będzie mogła się chwalić – wyznał żartobliwie aktor.

Filmowy Kapitan Ameryka to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów na świecie. Tylko w ostatnich miesiącach zaangażowany był w produkcję kilku projektów, w tym między innymi komedii "Red One" oraz filmu akcji "Ghosted". Za udział w 3. i 4. części "Avengers" Evans otrzymał gażę w przedziale 15-20 milionów dolarów.

Czytaj więcej

Piękni pięćdziesięcioletni: dlaczego boomerzy stali się idolami?

Jak wybierany jest „najseksowniejszy mężczyzna na świecie"?

Wielu zastanawia się, jak właściwie wygląda proces, podczas którego redakcja „People” przyznaje tytuł najseksowniejszego mężczyzny świata. Jak zdradził jakiś czas temu były redaktor naczelny magazynu, Dan Wakeford, koncepcja ta „ewoluowała przez lata, ale proces selekcji obejmuje coś więcej niż tylko identyfikowanie celebryty z przystojną twarzą”. – Najseksowniejszy mężczyzna to przede wszystkim osoba z charakterem – zaznaczył.

- Jak wyłania się zwycięzcę? To proces, który się nie kończy. O kandydatach do kolejnej edycji zaczyna się myśleć dzień po publikacji najnowszego rankingu. Istnieje wiele różnych zmiennych i sposobów podejścia do tego. Często, podejmując decyzję, punktem wyjścia jest myślenie o duchu czasu, myślenie o tym, co jest obecnie seksowne i co w danej chwili podoba się ludziom. Później przychodzi czas na zastanowienie się nad tym, czy te koncepcje będą miały sens wizualnie – dodał. Wakeford podkreślił, że „People” korzysta z tego, że ma dostęp do opinii ponad 90 milionów konsumentów. – Ma dane na wyciągnięcie ręki. Na początek rozważa się wszystkich, a później konsultuje się to  z czytelnikami i grupami fokusowymi, sprawdzając, kogo ludzie uważają za seksownego – wyjaśnił. 

Czytaj więcej

Marki kosmetyczne tworzą sojusze z platformami streamingowymi. Zarabiają na tym

Tegoroczna wygrana Chrisa Evana raczej nikogo nie dziwi. Już w minionym roku mówiło się o tym, że aktor jest jednym z faworytów. Nie jest zaskakujące także, że wybór padł na kogoś, kto związany jest z Marvel Cinematic Universe. Niemal każdy z filmów o superbohaterach zyskał niezwykłą popularność i przekroczył magiczną granicę miliarda dolarów.

Przedostatnia część Avengersów, „Avengers: Wojna bez granic” (2018), jedynie w swój pierwszy weekend zebrała 630 mln dol., a niedługo później wynik sięgnął 1 mld dol. Podobnie lub nawet lepiej było także w przypadku innych części z serii. Na ten oszałamiający wynik Marvel Studios i Walt Disney Pictures pracowały od lat swoimi bijącymi rekordy popularności ekranizacjami historii o superbohaterach, które rozpoczęły się ponad dekadę temu filmem „Iron Man”. I choć Chris Evans ceniony jest oczywiście także za inne role, jego tegoroczna wygrana jest prawdopodobnie jednym z owoców wieloletniej pracy nad rozbudowaniem uniwersum i tworzeniem wielowymiarowych postaci. 

Film
„Co poszło nie tak?”. Brytyjskie media bez litości dla 6. sezonu „The Crown”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Film
Filmy o procesach gwiazd to nowy trend. Czemu lubimy patrzeć na pranie brudów?
Film
„Oppenheimer” to nie wyjątek: mamy erę bardzo długich filmów. 3 godziny to norma
Film
Burza po wypowiedzi Quentina Tarantino o brytyjskich aktorach. „Są jak fantomy”
Film
Horrory przeżywają drugą młodość. To zasługa generacji Z, która uwielbia się bać