Szukaj

Szczyt luksusu: oto kabiny First Class linii Cathay Pacific

Autorzy projektu wykończenia kabin Pierwszej Klasy dla linii lotniczych Cathay Pacific przekonują, że to standard godny najlepszych hoteli na świecie.

Linie lotnicze Cathay Pacific w 2013 roku zamówiły 21 nowych Boeingów 777-9, które od początku tego roku miały stać się ozdobą floty cieszącego się świetną opinią przewoźnika z Hongkongu. Spowodowane pandemią opóźnienia sprawiły, że na podróże nowymi Boeingami pasażerowie będą musieli poczekać, ale już teraz można zobaczyć, jak wyglądają plany Cathay Pacific na aranżację kabin First Class – tak przestronnych, by mogły służyć zarówno jako biuro, sypialnia, jadalnia i przestrzeń do odpoczynku.

Czytaj też: Z Pierwszej Klasy do czarterów: tak zamożni podróżują po pandemii

Spośród propozycji przygotowanych przez designerów z całego świata przedstawiciele linii lotniczych Cathay Pacific wybrali ścisłą czołówkę finalistów. W tym gronie znalazł się projekt paryskiego studia Yellow Window.

Pokazany przez nich pomysł na zagospodarowanie nowego Boeinga został osnuty wokół hasła „azjatycka harmonia i troska” i ma oddziaływać na wszystkie zmysły pasażerów, których preferencje mają pomóc w stworzeniu „inteligentnej” kabiny, uwzględniającej dane środowiskowe dotyczące zapachów, dźwięków, temperatury i smaków w pomieszczeniu.

W przypominającej apartament kabinie znajdzie się miejsce m.in. dla rozkładanego stołu z LED-owym oświetleniem i stacją ładującą do smartfona. Całość została podporządkowana idei metamorfozy – wysuwane elementy pozwalają na szybką zmianę charakteru pomieszczenia.

Konfiguracji podlega również cały rząd nowych miejsc w pierwszej klasie, które mogą służyć jako jedno pomieszczenie z trzema łóżkami, ale mogą też zostać podzielone opuszczaną roletą i utworzyć osobne pokoje. Na wizualizacjach przygotowanych przez Yellow Window można przekonać, jak to rozwiązanie prezentuje się w praktyce.

Zamknij
Zamknij