Firma Lego od kilku lat udowadnia, że zabawki dla dzieci to nie jedyna jej specjalność. Duńczycy tworzą bowiem skomplikowane zestawy z myślą o dorosłych. Kosztują niemało, ale dają mnóstwo frajdy.

Najnowszy zestaw, Ducati V4 R Panigale, który trafi do sprzedaży w sierpniu, składa się z 649 elementów. Będzie to pierwszy motocykl w historii duńskiej firmy wysposażony w skrzynię biegów. Do tej pory takie rozwiązania stosowano tylko w samochodowych zestawach Lego.

W przypadku tego modelu Ducati zachwyca dbałość o detale – precyzyjnie odtworzono owiewkę, stopkę, czy układ wydechowy. Cena zestawu to ok. 300 zł.

""

sukces.rp.pl

Motoryzacyjne hity Lego

Można czekać do sierpnia na zestaw Ducati, ale można też sięgnąć po zestawy, które wcześniej trafiły do sprzedaży. W ponad 40-letniej historii serii Technic Lego wielokrotnie współpracowało z motoryzacyjnymi potęgami, jak Porsche, BMW czy Bugatti, jest więc w czym wybierać.

Wielką popularnością wśród kolekcjonerów cieszą się te najbardziej skomplikowane modele, takie jak składający się z  3599 elementów Bugatti Chiron, Porsche 911 GT3 RS (2704 elementy) czy Land Rover Defender (2573 elementy).

Istnieją też rozwiązania dla tych, którzy na pojazd z klocków chcieliby wydać mniej. Od kilku lat Lego ma ofercie także małe modele samochodów takich jak Corvette ZR1, Ford GT, czy  wyścigowe Porsche 911 RSR.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Jackson Pollock z klocków Lego

Klocki nie przeżywają może w ostatnich tygodniach takiego renesansu jak  puzzle, ale jest na to proste wytłumaczenie – nigdy nie straciły popularności. Niektórzy wolą składać zestawy w zgodzie z instrukcją. Dla innych klocki to punkt wyjścia, stworzyć coś unikkatowego.

Przykładem może być projekt przygotowany przez Australijkę Karen Vincent. Nauczycielka sztuki postanowiła przygotować z klocków repliki dzieł sztuki, w tym m.in obrazu Jacksona Pollocka „Blue Poles”.

Odtworzenie płótna mistrza ekspresjonizmu abstrakcyjnego pod względem stopnia skomplikowania dorównuje najbardziej złożonym modelom z serii Technic – nic dziwnego, że dzieło australijskiej nauczycielki zyskało duże uznanie w mediach społecznościowych.