Rosyjskie media: Samsung chce w Rosji sprzedawać ubrania. Mowa o dwóch markach

Koncern Samsung, potentat na rynku technologii, chce w Rosji sprzedawać ubrania – twierdzi rosyjski serwis branżowy retail.ru. Jedna ze spółek koreańskiego giganta miałaby wejść do tego tego kraju z dwiema nowymi markami odzieżowymi.

Publikacja: 04.05.2023 11:27

Rosyjskie marki starają się wykorzystać próżnię na rynku w Rosji spowodowaną opuszczeniem tego kraju

Rosyjskie marki starają się wykorzystać próżnię na rynku w Rosji spowodowaną opuszczeniem tego kraju przez znane zachodnie marki odzieżowe. Powstają tak zwane „analogi”, marki, które mają sprzedawać produkty podobne do tego, co w swojej ofercie mają zachodni giganci.

Foto: Isumi Daizy

Jak twierdzi rosyjski serwis branżowy retail.ru, rosyjscy przedstawiciele jednej ze spółek koreańskiego Samsunga – Samsung Fashion – chcą wprowadzić na rosyjski rynek dwie nowe marki odzieżowe: 8 seconds i Juun.J.

Media: Samsung chce w Rosji sprzedawać ubrania 

Natalia Kermedczijewa, założycielka grupy CRE+Retail i przedstawicielka Samsung Fashion w Rosji, poinformowała podczas rosyjskiej konferencji Retail Tech, że pierwsze sklepy marki 8 seconds mają zostać otwarte w moskiewskich centrach handlowych w ciągu najbliższych dwóch lat. W ciągu pięciu lat w aż jedenastu rosyjskich miastach ma zostać uruchomionych łącznie 25 sklepów sieci – twierdzi serwis retail.ru, cytowany przez rosyjski oddział wiarygodnego międzynarodowego serwisu branżowego Fashion United.

8 Seconds porównać można do takich marek jak Uniqlo czy H&M – ubrania są nowoczesne, raczej proste i dość tanie. Partner, który zajmie się rozwojem marki w Rosji miałby zostać przedstawiony w najbliższym czasie.

Czytaj więcej

Borecore: nowy trend święci triumfy. Dlaczego pokochaliśmy nudne ubrania?

Druga z koreańskich marek, która miałaby pojawić się na rosyjskim rynku – Juun.J – jest z segmentu premium. Obecnie ma ona 181 sklepów na świecie, w tym 141 w Korei, głównie w znanych domach towarowych.

Na razie brak informacji na temat tego, ile sklepów Juun.J powstanie w Rosji oraz w których miastach. Doniesień o tym, że marki 8 seconds i Juun.J. pojawią się wkrótce na rynku rosyjskim nie potwierdził także dotychczas jeszcze oficjalnie sam Samsung. 

Samsung: nie tylko elektronika

Większość konsumentów kojarzy Samsunga wyłącznie ze sprzedażą produktów elektronicznych i urządzeń elektrycznych, ale jeden z największych południowokoreańskich koncernów działa w bardzo wielu branżach. Jedna z spółek Samsunga, Samsung Fashion, na rynku międzynarodowym reprezentuje aż 39 marek odzieżowych – „fast fashion po marki premium.

Popularność wielu z nich to zasługa rosnącej mody na koreański pop. Największe gwiazdy tego gatunku nieraz występowały w ubraniach produkowanych przez Samsung C&T Fashion Group.

W marcu 2022 roku Samsung poinformował o wstrzymaniu sprzedaży swoich produktów do Rosji – od procesorów po smartfony i elektronikę użytkową. Koncern dołączył tym samym do licznej grupy międzynarodowych firm, które wstrzymały sprzedaż towarów i usług do Rosji po inwazji na Ukrainę.

Eksperci nie mieli wówczas wątpliwości, że przez tę decyzję koreański koncern dużo stracił. Według Mobile Research Group w sierpniu 2021 roku Samsung odpowiadał za co trzeci sprzedawany na terenie Federacji Rosyjskiej telefon.

Jak twierdzi rosyjski serwis branżowy retail.ru, rosyjscy przedstawiciele jednej ze spółek koreańskiego Samsunga – Samsung Fashion – chcą wprowadzić na rosyjski rynek dwie nowe marki odzieżowe: 8 seconds i Juun.J.

Media: Samsung chce w Rosji sprzedawać ubrania 

Pozostało 91% artykułu
Moda
Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Moda
Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen
Moda
Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich
Moda
Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Moda
Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?