Oto najlepiej ubrana osoba na świecie: Bella Hadid zdeklasowała rywalki i rywali

Modelka Bella Hadid to niekwestionowana gwiazda świata mody i mediów społecznościowychAmerykański magazyn „GQ” docenił jej dominację w 2022 roku i przyznał jej tytuł najbardziej stylowo ubranej osoby na świecie. Kim jest Bella Hadid?

Publikacja: 24.11.2022 15:42

Bella Hadid podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2021 roku w ozdobionej sukni Schiaparelli, która

Bella Hadid podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2021 roku w ozdobionej sukni Schiaparelli, która wzbudziła wówczas sensację.

Foto: Gnexsedit

O jej obecność na wybiegach i w kampaniach reklamowych biją się największe domy mody i marki kosmetyczne na świecie. Sesje zdjęciowe z jej udziałem zdobią najważniejsze magazyny, nie tylko o modzie. Bella Hadid – jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek – została najlepiej ubraną gwiazdą w rankingu znanego amerykańskiego magazynu „GQ”.

Bella Hadid – najlepiej ubrana osoba na świecie

GQ” to czasopismo poświęcone modzie męskiej. W tym roku redakcja odeszła od tradycyjnej formuły wybierania najbardziej stylowego mężczyzny, otwierając się na kobiety. I to właśnie kobietę – 26-letnią supermodelkę Bellę Hadid – okrzyknięto najlepiej ubraną osobą na świecie.

Bella Hadid wygląda świetnie w vintage’owych dresach nawiązujących do lat 70., biodrówkach z wczesnych lat dwutysięcznych, objętościowych kurtkach, bojówkach czy w typowo męskim garniturze. Redaktorzy „GQ” docenili, że modelka umie nadać swoim stylizacjom niezwykłą dynamikę i świeżość, nie wykraczając przy tym poza klasyczne modowe cytaty. Zauważyli też, że Hadid potrafi „nosić modę męską lepiej niż większość mężczyzn”.

Czytaj więcej

Bella Hadid i suknia w sprayu. Kim są twórcy projektu, który zdumiał świat mody?

Sekret sukcesu Hadid tkwi w tym, jak zestawia poszczególne elementy swojego ubioru. A robi to po mistrzowsku, choć nie jest tajemnicą, że wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się kamery i obiektywy, modelka korzysta z pomocy stylistów.

To, w co Bella Hadid ubiera się w pracy, a więc na wybiegach i trakcie sesji zdjęciowych, to tylko jeden aspekt, na który przecież nie ma większego wpływu. Najbardziej liczy się, to, co modelka nosi poza pracą i w drodze z jednej sesji na kolejną. Hadid wiele razy udowodniła, że lubi bawić się stylem – i że robi to niezwykle udatnie.

Czym jest ‚efekt Belli”?

Bella Hadid jest wielką fanką mody z przełomu tysiącleci. Tamte czasy obfitowały w wiele momentów, o których styliści, projektanci i redaktorzy mody zapewne chcieliby zapomnieć. Tymczasem Hadid potrafi wybrać i zaadoptować trendy z tamtej epoki tak, aby efekt był zaskakująco udany. To właśnie ona miała niebagatelny wpływ na wielki powrót stylistyki tamtych lat.

Kreatywność i niezwykłe wyczucie stylu Belli Hadid sprawiły, że modelka zdobyła niebywałą popularność również wśród użytkowników mediów społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 56 milionów osób. W ciągu zaledwie paru lat stała się ikoną stylu i wzorem do naśladowania dla młodych kobiet na całym świecie. Dla marek zaś – prawdziwą maszynką do zarabiania pieniędzy.

Fenomen popularności Belli Hadid zbadali analitycy z agencji brandingowej Karla Otto, nazywając go „efektem Belli”. W swoim najnowszym raporcie jego autorzy policzyli, że publikując zaledwie 13 postów z wybiegów, modelka zarobiła dla współpracujących z nią marek łącznie ponad 15 milionów dolarów.

Oszacowano tez, że sama obecność Hadid na wybiegu stanowi prawie 30 procent wartości danej marki. W przypadku domu mody Jil Sander było to aż 90 procent. Co więcej, dzięki modelce marce udało się z sezonu na sezon zwiększyć swoją wartość ponad dziesięciokrotnie.

Oprócz Belli Hadid redakcja „GQ” umieściła w swoim rankingu 27 innych znanych osób ze świata mody, telewizji, filmu i muzyki. W gronie tym znalazły się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, między innymi słynni modowi eksperymentatorzy – Timothée Chalamet i Harry Styles – a także Kim Kardashian, Adam Sandler, Lewis Hamilton czy gwiazda serialu „Squid Game” HoYeon Jung.

Najbardziej stylowo ubrane osoby na świecie według magazynu „GQ”:

 1. Bella Hadid
 2. Timothée Chalamet
 3. Tyler, the Creator
 4. Harry Styles
 5. Zendaya
 6. Justin Bieber
 7. Lil Nas X
 8. Emma Corrin
 9. HoYeon Jung
 10. Lewis Hamilton
 11. Kim Kardashian
 12. Austin Butler
 13. Zoë Kravitz
 14. Yasmin Finney
 15. G-Dragon
 16. Adam Sandler
 17. Jaden Smith
 18. Evan Mock
 19. LaKeith Stanfield
 20. Daniel Kaluuya
Moda
Marki luksusowe tracą cierpliwość do Rosji. „Po co utrzymywać puste butiki?”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Moda
Rekordowy wzrost rynku odzieży używanej. To nie tylko kwestia niższych cen
Moda
Nadchodzi „Fashion-tainment”. Wielka moda staje się luksusem dla wszystkich
Moda
Wraca trend, który wypromowało pierwsze pokolenie influencerek. „Styl szafiarek”
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Moda
Dom mody Valentino znalazł się na krawędzi. Co dalej ze słynną marką?