Oto najlepiej ubrana osoba na świecie: Bella Hadid zdeklasowała rywalki i rywali

Modelka Bella Hadid to niekwestionowana gwiazda świata mody i mediów społecznościowychAmerykański magazyn „GQ” docenił jej dominację w 2022 roku i przyznał jej tytuł najbardziej stylowo ubranej osoby na świecie. Kim jest Bella Hadid?

Publikacja: 24.11.2022 15:42

Bella Hadid podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2021 roku w ozdobionej sukni Schiaparelli, która

Bella Hadid podczas festiwalu filmowego w Cannes w 2021 roku w ozdobionej sukni Schiaparelli, która wzbudziła wówczas sensację.

Foto: Gnexsedit

O jej obecność na wybiegach i w kampaniach reklamowych biją się największe domy mody i marki kosmetyczne na świecie. Sesje zdjęciowe z jej udziałem zdobią najważniejsze magazyny, nie tylko o modzie. Bella Hadid – jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek – została najlepiej ubraną gwiazdą w rankingu znanego amerykańskiego magazynu „GQ”.

Bella Hadid – najlepiej ubrana osoba na świecie

GQ” to czasopismo poświęcone modzie męskiej. W tym roku redakcja odeszła od tradycyjnej formuły wybierania najbardziej stylowego mężczyzny, otwierając się na kobiety. I to właśnie kobietę – 26-letnią supermodelkę Bellę Hadid – okrzyknięto najlepiej ubraną osobą na świecie.

Bella Hadid wygląda świetnie w vintage’owych dresach nawiązujących do lat 70., biodrówkach z wczesnych lat dwutysięcznych, objętościowych kurtkach, bojówkach czy w typowo męskim garniturze. Redaktorzy „GQ” docenili, że modelka umie nadać swoim stylizacjom niezwykłą dynamikę i świeżość, nie wykraczając przy tym poza klasyczne modowe cytaty. Zauważyli też, że Hadid potrafi „nosić modę męską lepiej niż większość mężczyzn”.

Czytaj więcej

Bella Hadid i suknia w sprayu. Kim są twórcy projektu, który zdumiał świat mody?

Sekret sukcesu Hadid tkwi w tym, jak zestawia poszczególne elementy swojego ubioru. A robi to po mistrzowsku, choć nie jest tajemnicą, że wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się kamery i obiektywy, modelka korzysta z pomocy stylistów.

To, w co Bella Hadid ubiera się w pracy, a więc na wybiegach i trakcie sesji zdjęciowych, to tylko jeden aspekt, na który przecież nie ma większego wpływu. Najbardziej liczy się, to, co modelka nosi poza pracą i w drodze z jednej sesji na kolejną. Hadid wiele razy udowodniła, że lubi bawić się stylem – i że robi to niezwykle udatnie.

Czym jest ‚efekt Belli”?

Bella Hadid jest wielką fanką mody z przełomu tysiącleci. Tamte czasy obfitowały w wiele momentów, o których styliści, projektanci i redaktorzy mody zapewne chcieliby zapomnieć. Tymczasem Hadid potrafi wybrać i zaadoptować trendy z tamtej epoki tak, aby efekt był zaskakująco udany. To właśnie ona miała niebagatelny wpływ na wielki powrót stylistyki tamtych lat.

Kreatywność i niezwykłe wyczucie stylu Belli Hadid sprawiły, że modelka zdobyła niebywałą popularność również wśród użytkowników mediów społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją ponad 56 milionów osób. W ciągu zaledwie paru lat stała się ikoną stylu i wzorem do naśladowania dla młodych kobiet na całym świecie. Dla marek zaś – prawdziwą maszynką do zarabiania pieniędzy.

Fenomen popularności Belli Hadid zbadali analitycy z agencji brandingowej Karla Otto, nazywając go „efektem Belli”. W swoim najnowszym raporcie jego autorzy policzyli, że publikując zaledwie 13 postów z wybiegów, modelka zarobiła dla współpracujących z nią marek łącznie ponad 15 milionów dolarów.

Oszacowano tez, że sama obecność Hadid na wybiegu stanowi prawie 30 procent wartości danej marki. W przypadku domu mody Jil Sander było to aż 90 procent. Co więcej, dzięki modelce marce udało się z sezonu na sezon zwiększyć swoją wartość ponad dziesięciokrotnie.

Oprócz Belli Hadid redakcja „GQ” umieściła w swoim rankingu 27 innych znanych osób ze świata mody, telewizji, filmu i muzyki. W gronie tym znalazły się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, między innymi słynni modowi eksperymentatorzy – Timothée Chalamet i Harry Styles – a także Kim Kardashian, Adam Sandler, Lewis Hamilton czy gwiazda serialu „Squid Game” HoYeon Jung.

Najbardziej stylowo ubrane osoby na świecie według magazynu „GQ”:

 1. Bella Hadid
 2. Timothée Chalamet
 3. Tyler, the Creator
 4. Harry Styles
 5. Zendaya
 6. Justin Bieber
 7. Lil Nas X
 8. Emma Corrin
 9. HoYeon Jung
 10. Lewis Hamilton
 11. Kim Kardashian
 12. Austin Butler
 13. Zoë Kravitz
 14. Yasmin Finney
 15. G-Dragon
 16. Adam Sandler
 17. Jaden Smith
 18. Evan Mock
 19. LaKeith Stanfield
 20. Daniel Kaluuya

O jej obecność na wybiegach i w kampaniach reklamowych biją się największe domy mody i marki kosmetyczne na świecie. Sesje zdjęciowe z jej udziałem zdobią najważniejsze magazyny, nie tylko o modzie. Bella Hadid – jedna z najbardziej rozchwytywanych modelek – została najlepiej ubraną gwiazdą w rankingu znanego amerykańskiego magazynu „GQ”.

Bella Hadid – najlepiej ubrana osoba na świecie

Pozostało 91% artykułu
Moda
Cel: należeć do elitarnego klubu. Oto nowy symbol statusu dla generacji Z
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Moda
Zara otwiera swój największy sklep na świecie. Nadciąga era megabutików
Moda
Majtki zamiast sukni. Generacja Z wkracza na salony, a wraz z nią – nowe trendy
Moda
Kłopoty Zary. Nowe zabezpieczenia ubrań w sklepach przegrywają ze złodziejami
Moda
Quiet luxury w Warszawie. Kolekcja Deni Cler Milano na jesień i zimę 2023
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej