Drake, jeden z najpopularniejszych raperów świata i zarazem świetny partner marketingowy dla marek odzieżowych, do tej pory nie miał szansy stworzyć własnych sneakersów, które mogłyby powalczyć z Yeezy Kanyego Westa pod względem rozpoznawalności i popularności na rynku wtórnym. Choć relacje Kanadyjczyka ze światem mody trwają od wielu lat i zaowocowały kolaboracjami z Louis Vuitton czy Colette, promocją marki Canadian Goose i własną linią odzieżową OVO, to ukoronowaniem pozycji Drake’a w świecie luksusowego streetwearu mogą być pierwsze autorskie Nike Air Force 1.

Transfery i niedoszłe kontrakty

Buty mają trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Nieoficjalna informacja, która trafiła do prasy, pochodzi ze źródeł zbliżonych do marki, co nie jest zaskakujące – cała współpraca Drake’a i Nike jest póki co serią przymiarek i cichych paktów. Raper regularnie ubiera się w produkty z charakterystycznym swooshem, od 2013 roku związany jest z należącą do Nike marką Jordan, ale oficjalnie współpraca nigdy nie została ogłoszona.

Drake ma bolesne wspomnienia związane z przedwczesnym ujawnianiem szczegółów kontraktów reklamowych. W 2018 roku w trakcie konfliktu z Pushą T (prezesem wytwórni GOOD Music Kanyego Westa) raper został oskarżony o ukrywanie własnego syna, Adonisa, i chęć wykorzystania go w informacjach prasowych i kampanii reklamowej, która miała przypieczętować współpracę Drake’a i marki Adidas, do której ostatecznie nigdy nie doszło.

Do podpisania kontraktu z Adidasem miało dojść z powodu niezadowolenia Drake’a z warunków współpracy z marką Jordan, która zaowocowała jednak kilkoma kolekcjami i modelami Air Jordan, które wzmocniły pozycję OVO w świecie luksusowego streetwearu. Również współpraca z Nike ma zaowocować całą kolekcją, nie tylko premierowymi butami.