Przemiana Jeffa Bezosa: miliarder zmienił wizerunek. Sesja w „Vogue'u” i bicepsy

Sesja w magazynie „Vogue”, eksponowanie muskulatury, obecność na eleganckich przyjęciach i młodsza żona – Jeff Bezos nie jest już tajemniczym miliarderem, za którego uchodził przez wiele lat. Co wpłynęło na tę zmianę?

Publikacja: 24.11.2023 15:49

Jeff Bezos i jego narzeczona Lauren Sánchez podczas letnich wakacji we Francji.

Jeff Bezos i jego narzeczona Lauren Sánchez podczas letnich wakacji we Francji.

Foto: ABACA/PAP

Jeff Bezos, twórca sklepu internetowego Amazon, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, z unikającego blasku fleszy biznesmena stał się gwiazdą mediów i przyjęć. Po rozwodzie z Mackenzie Scott trzeci najbogatszy człowiek świata wyraźnie daje do zrozumienia, że zamierza żyć pełnią życia.

Jeff Bezos: od tajemniczego miliardera do celebryty

Jeff Bezos od zawsze należał do osób, które pilnie strzegą swojej prywatności. Twórca największego internetowego sklepu na świecie przez lata konsekwentnie roztaczał wokół siebie aurę tajemniczości i niedostępności. To potęgowało zainteresowanie Bezosem – był człowiekiem ogromnego sukcesu, o którym wiadomo było stosunkowo niewiele.

Czytaj więcej

Sukcesja w imperium Giorgia Armaniego. Kto przejmie majątek wart miliardy?

Bezosa postrzegano z tego powodu w niejednoznaczny, a czasem wprost w negatywny sposób. Kontrowersje wokół sklepu Amazon nie przysparzały mu zbyt sympatii opinii publicznej.

Od początku prowadzenia firmy Bezos był postrzegany jako ciężko pracujący biznesmen z Seattle na zachodnim wybrzeżu USA. Nie obnosił się ze swoją zamożnością: ubierał się skromnie unikał limuzyn, częściej można było go zobaczyć w stosunkowo tanich, jak na miliardera, samochodach.

Jednak w ciągu ostatnich kilku lat daje się wyraźnie zauważyć, że Bezos postanowił zerwać z tym wizerunkiem. Coraz częściej pojawia się na „czerwonym dywanie”, praktycznie zawsze u boku swojej narzeczonej, dziennikarki i przedsiębiorczyni Lauren Sánchez.

Bezos jest też znacznie bardziej aktywny w mediach społecznościowych, niż kiedyś. Dość często publikuje zdjęcia ze swojego prywatnego życia, pokazując wystawne imprezy, w których bierze udział.

Tego lata miliarder wywołał sensację, kiedy do mediów trafiły zdjęcia Bezosa z festiwalu Coachella w Kalifornii, na który wybrał się z Lauren Sánchez. Ubiór Bezosa całkowicie odbiegał od tego, do którego zdążył nas przyzwyczaić: miał na sobie dżinsy i koszulę w motyle.

To nie koniec – niedawno Bezos i Sánchez trafili do amerykańskiej edycji magazynu „Vogue”. Sesja zdjęciowa towarzysząca obszernemu wywiadowi z przyszłą panią Bezos była szeroko komentowana. Uwagę zwracała między innymi muskulatura Bezosa. 59-letni miliarder jest w świetnej formie i chętnie się tym chwali. Dotąd uważano, że to nie w jego stylu, ale sytuacja jak widać uległa zasadniczej zmianie.

Nowe oblicze Jeffa Bezosa: bicepsy i sesja w „Vogue'u”

Metamorfoza Jeffa Bezosa z ceniącego prywatność biznesmena do postaci medialnej, która nie kryje się ze swoim luksusowym trybem życia, rozpoczęła się w 2019 roku. To właśnie wtedy miliarder rozwiódł się z Mackenzie Scott, przedsiębiorczynią, pisarką i filantropką.

Wkrótce zaczął spotykać się z Lauren Sánchez, która, oprócz tego, że jest gwiazdą mediów w USA, prowadzi również firmę z branży lotniczej, ma też licencję pilota. Wydaje się, że to właśnie ona wpłynęła na diametralną zmianę wizerunku swojego przyszłego męża.

Kolejny przełom nastąpił w 2021 roku. Bezos odszedł wtedy ze stanowiska prezesa Amazona, przekazując stery w firmie Andy’emu Jassy’emu. Wydarzenie to było prawdopodobnie jeszcze jednym przyczynkiem do tego, aby wprowadzić do swojego życia nieco oddechu i odciąć się od reputacji tyleż nudnawego, co niezbyt lubianego przedsiębiorcy.

Jeff Bezos nie jest już skrytym miliarderem, ale cieszącym się życiem człowiekiem sukcesu. Chętnie publikuje prywatne zdjęcia, spędzając czas na swoim nowym luksusowym superjachcie „Koru”, którego nazwa w języku Maorysów oznacza „nowy początek” – i na tle zmian, jakie nastąpiły w życiu biznesmena, z pewnością nie jest przypadkowa.

Jeff Bezos, twórca sklepu internetowego Amazon, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, z unikającego blasku fleszy biznesmena stał się gwiazdą mediów i przyjęć. Po rozwodzie z Mackenzie Scott trzeci najbogatszy człowiek świata wyraźnie daje do zrozumienia, że zamierza żyć pełnią życia.

Jeff Bezos: od tajemniczego miliardera do celebryty

Pozostało 92% artykułu
Ludzie
Nowe pokolenie Kennedych wkracza na scenę. Wnuk JFK zajmie się polityką
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Ludzie
Król „mody dla milionerów” rozbił bank. Końca cichego luksusu nie widać
Ludzie
Artur Chołdzyński: Nie odrzucam projektów, które wymagają zaangażowania
Ludzie
To on ubrał Michała Probierza na Euro 2024. Michał Kędziora: Widać, że idzie szef
Ludzie
Omenaa Mensah, Rafał Brzoska: Każdy twardziel mięknie, gdy usłyszy „dziękuję”