Nocny Market od początku mieści się w tym samym miejscu – na peronach nieczynnej stacji Warszawa Główna, przed laty najważniejszego dworca Warszawy. Ten trochę zapomniany przez PKP obiekt od kilku lat odżywa od wiosny do jesieni za sprawą organizatorów Marketu.

Nocny Market wraca w 2021 roku: kiedy start? 

W ostatnich latach nad Nocnym Marketem wielokrotnie zbierały się ciemne chmury – spekulowano o tym, że właściciel obiektu będzie chciał go zagospodarować, a organizatorzy Nocnego Marketu będą zmuszeni poszukać sobie nowej lokalizacji. Na szczęście te zapowiedzi jak dotąd się nie spełniły. Najważniejsze miejsce dla warszawskiego streetfoodu znowu ożywa – będzie działać co tydzień od czwartku do niedzieli, od 21 maja do jesieni (data zamknięcia w dużym stopniu zależy od pogody).

"Nocny market "

Dawne perony dworca stały się wielką streetfoodową restauracją. Fot: materiały prasowe

sukces.rp.pl

Warunki w czasie pandemii były szczególnie niekorzystne dla gastronomii, o czym wielokrotnie pisaliśmy – warto przeczytać choćby zamieszczony poniżej wywiad z Maciejem Żakowskim, który opowiada o tym obszernie. Funkcjonowanie Nocnego Marketu w Warszawie też stało w związku z tym pod znakiem zapytania – lockdown uniemożliwiałby mu działalność. Na szczęście dla organizatorów ograniczenia zaczęto znosić w dobrym momencie – otwarcie ogródków restauracyjnych sprawia, że Market też może ruszać z kolejną edycją.

Czytaj też: Maciej Żakowski: Mniej akwariów z krabami. Po pandemii restauracje się zmienią

Organizatorzy Nocnego Marketu mają nadzieję, że ich wydarzenie będzie dla restauracji dobrą przestrzenią do działania, co po wielomiesięcznych lockdownach jest dla restauratorów szczególnie ważne. Tradycyjnie na Głównym będzie można spróbować miksu kuchni z całego świata – od Tajlandii i Wietnamu przez Europę i Bliski Wschód po obie Ameryki. Do takiej różnorodności Nocny Market zdążył już przyzwyczaić swoich gości.