Szukaj

The Manor Arms – esencja brytyjskiego pubu

Być w Londynie i nie wybrać się do brytyjskiego pubu, to tak jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. Warto jednak pamiętać, że pub pubowi nierówny.

Brytyjczycy uwielbiają przebywać w pubach, barach i restauracjach. Przejeżdżając przez Londyn, można zauważyć, że na 10 lokali użytkowych, których witryny zwrócone są na ulicę,  co najmniej sześć to takie, w których można coś zjeść lub wypić. Jak tłumaczą to osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii – na stałe przy angielskich zarobkach, ceny za jedzenie są niemal śmieszne, nie opłaca się jadać w domu. Niestety: po przeliczeniu z funtów na złotówki te ceny wydają się znacznie mniej śmieszne, ale nadal nie są dramatyczne.

Znawcy tematu twierdzą, że angielskie puby można podzielić na trzy grupy: miejsca z klimatem, średnia półka i speluny. Problem w tym, że z zewnątrz wszystkie wyglądają tak samo, a i czasem po wejściu do środka, na pierwszy rzut oka można się łatwo pomylić.

Do pubów z klimatem należy z pewnością The Manor Arms, znajdujący się w południowym Londynie, w dzielnicy Streatham.

Żeby była jasność – nie jest to odpowiednik luksusowej restauracji, lecz zwykłe miejsce, gdzie można się napić piwa, obejrzeć w telewizji zawody sportowe (o ile coś się z nich zrozumie) i zjeść dobrą przekąskę.

Co ważne, w Manor Arms bardzo dbają o czystość – od stolików aż po toalety. Na plus należy też zaliczyć naprawdę miłą obsługę i sympatyczny klimat wśród gości.

Od razu można zauważyć, że większość osób tu się zna – nie tylko między sobą, ale również z barmanami i innymi pracownikami. Jak się można dowiedzieć, po kilku wizytach każdy staje się częścią tej pubowej społeczności i może czuć się jak u siebie w domu. Obsługa jest bardzo kontaktowa i ma dobrą pamięć – jeśli powiesz im, że dziś o godz. 20 masz samolot do Polski, to za trzy miesiące – gdy przyjdziesz tam ponownie – zapytają, czy nie było problemów w drodze na lotnisko.

Ceny za jedzenie nie są najniższe, ale rekompensują to smakiem – dania są naprawdę wyśmienite. Firmowy burger kosztuje tu 13 funtów, ryba z frytkami – 14 funtów, a pudding – od 4 funtów wzwyż. Za kieliszek wina zapłacimy tu co najmniej 5,5 funta, podobnie jak za piwo.

The Manor Arms mieści się przy 13 Mitcham Lane w londyńskiej dzielnicy Streatham, jest otwarty od południa do północy.
Zamknij
Zamknij