Ikea Hotell: jedyny na świecie hotel szwedzkiego giganta. Jak wyglądają wnętrza?

W Szwecji działa jedyny na świecie hotel opatrzony logiem marki Ikea. To wyjątkowe miejsce, bo sygnowane przez szwedzkiego giganta meblarskiego. „Nie martwcie się, wszystkie meble zostały już skręcone” – takim hasłem Ikea Hotell zachęca klientów. Jak wyglądają wnętrza?

Publikacja: 29.02.2024 16:38

Pierwszy – i jedyny – na świecie hotel opatrzony logiem Ikea zbudowano w Älmhult – rodzimym mieście

Pierwszy – i jedyny – na świecie hotel opatrzony logiem Ikea zbudowano w Älmhult – rodzimym mieście szwedzkiego giganta branży meblowej.

Foto: Ikea Hotell

Fani Ikei mogą przekonać się, jak to jest pomieszkać we wnętrzu, który zaprojektowano wyłącznie z wykorzystaniem produktów szwedzkiej marki i według pomysłu współpracujących z nią projektantów. Pierwszy – i jedyny – na świecie hotel opatrzony logiem Ikea zbudowano w Älmhult – rodzimym mieście szwedzkiego giganta branży meblowej.

Ikea Hotell: pierwszy na świecie hotel marki Ikea

Szwedzi mają nową atrakcję turystyczną – hotel sygnowany marką Ikea, czyli jednym z najsłynniejszych towarów eksportowych tego kraju. Pierwszy hotel Ikei znajduje się w mieście Älmhult na południu Szwecji. To właśnie tam w 1958 roku Szwed Ingvar Kamprad otworzył pierwszy sklep swojej firmy meblarskiej IKEA, która w następnych dekadach zawojowała Europę, a po niej – także świat.

Czytaj więcej

Projekt Polaków w finale najważniejszej nagrody architektonicznej w Europie

W Ikea Hotell znajduje się 250 pokoi. Wśród nich dostępne są jednoosobowe kompaktowe kabiny o powierzchni zaledwie czterech metrów kwadratowych. Większe są 15-18-metrowe pokoje dwuosobowe oraz pokoje rodzinne liczące 18 metrów kwadratowych, w których przenocować mogą maksymalnie cztery osoby.

Ikea Hotell

W każdym pokoju znajduje się telewizor, meble do przechowywania, suszarka do włosów i inne utensylia, które zwykle znajdują się w przyzwoitym hotelu. „Nie martwcie się, wszystkie meble zostały już skręcone” – żartują twórcy hotelu na oficjalnej stronie.

Ikea Hotell

Oprócz noclegów, hotel oferuje różnego rodzaju pakiety, w ramach których można skorzystać z dodatkowych usług i atrakcji. Wśród nich znalazły się między innymi zwiedzanie muzeum Ikei w Älmhult (niegdyś pierwszym sklepie szwedzkiej marki), karta podarunkowa do muzealnego sklepu, skorzystanie z hotelowego pola golfowego czy obiad w tamtejszej restauracji.

Hotel Ikea : meble z Ikei i klopsiki w restauracji

W hotelowej restauracji na gości czeka doświadczenie kulinarne podobne do tego, które znają z firmowych sklepów Ikei, jednak wyniesione na wyższy poziom. Na śniadanie, lunch i obiadokolację zjedzą potrawy tradycyjnej domowej kuchni Smalandii – regionu, w którym znajduje się miasto Älmhult.

W hotelu znajduje się też kilka przestrzeni wspólnych, które urządzono tak, aby przypominały przytulne pokoje dzienne – oczywiście w stylu Ikei. Do dyspozycji gości jest też ogród, w którym w sezonie można pozbierać owoce. Na terenie hotelu znajduje się także pięć sal konferencyjnych.

Na swojej oficjalnej stronie Ikea Hotell chwali się niskimi cenami za nocleg. Mają one przystawać do stosunkowo przystępnych cen produktów Ikei, dzięki którym szwedzka marka zdobyła tak dużą popularność wśród konsumentów na całym świecie.

Ikea Hotell

Jak wygląda cennik? Za noc w jednoosobowej kabinie z łazienką współdzieloną z sąsiadującą kabiną należy zapłacić 595 koron, czyli około 226 złotych. Cena noclegu w pokoju dwuosobowym z prywatną łazienką wynosi maksymalnie 1350 koron, a więc ponad 510 złotych za dwie osoby. Najbardziej opłaca się nocleg dla czterech osób w pokoju rodzinnym – kosztuje on 1850 koron, czyli około 700 złotych.

Ceny noclegów zawierają śniadanie. Hotel oferuje również takie darmowe usługi jak łącze wifi, parking i ładowanie samochodu elektrycznego. Za dodatkową opłatą można również wypożyczyć rower, skorzystać z siłowni i sauny, a także pralni. Hotel jest przyjazny zwierzętom.

Hotele
Najsłynniejsze kasyno w Las Vegas do wyburzenia. Tu bawiła się mafia i gwiazdy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Hotele
Hotel w Krakowie z prestiżową nagrodą. Budynek pamięta Kazimierza Wielkiego
Hotele
Nowa inwestycja rosyjskiego miliardera. Chce zaskoczyć świat poziomem luksusu
Hotele
Oto najlepszy na świecie hotel dla niewyspanych. Mieści się w gotyckim zamku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Hotele
Polacy zaprojektowali butikowy hotel w Paryżu. Wewnątrz dzieła polskich artystów