Serial, który zaczął karierę Zełenskiego, hitem w sieci. Ogląda go cały świat

„Sługa narodu”, ukraiński serial telewizyjny, w którym główną rolę gra Wołodymyr Zełenski, stał się niezwykle popularny. Przygody Wasyla Pietrowicza Gołoborodko, nauczyciela historii, oglądają widzowie na całym świecie.

Publikacja: 28.02.2022 12:28

Wołodymyr Zełenski jako Wasyl Gołoborodko, nauczyciel historii, który zostaje prezydentem Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski jako Wasyl Gołoborodko, nauczyciel historii, który zostaje prezydentem Ukrainy.

Foto: Kadr z serialu „Sługa narodu”/Youtube

„Naprawdę całkiem dobry”. „Zełenski jest świetnym komikiem i aktorem” „Niebawem będzie to oglądał cały Zachód” – to tylko kilka komentarzy z Youtube'a pod odcinkami serialu „Sługa narodu” z udziałem Wołodymyra Zełenskiego. Są świeże, dodano je w ostatnich dniach. Co je łączy? Ich autorami są ludzie z całego świata, którzy po ataku Rosji na Ukrainę odkryli, że obecny prezydent Ukrainy niegdyś był komikiem – i to całkiem dobrym.

Serial „Sługa narodu”, w którym główną rolę gra obecny prezydent Ukrainy, miał premierę w 2016 roku i doczekał się trzech sezonów. Opowiada historię nauczyciela historii z jednej ze szkół na Ukrainie, który niespodziewanie robi karierę w polityce dzięki filmowi nakręconemu ukradkiem. Gołoborodko, sfrustrowany rządami oligarchów na Ukrainie, pozwala sobie na długą tyradę w której wyraża emocje wielu wyborców na Ukrainie.

Filmik nakręcony przez ucznia telefonem staje się hitem w ukraińskim internecie i katapultuje Gołoborodkę na fotel prezydenta kraju – ku irytacji oligarchów. Tak w skrócie przedstawia się fabuła serialu „Sługa narodu”.

Sługa narodu: serial, który zapoczątkował karierę Zełenskiego

Odcinki serialu są dostępne w serwisie Youtube od kilku lat, ale jeszcze do niedawna interesowali się nim właściwie wyłącznie Ukraińcy. Od paru dni „Sługę narodu” ogląda cały świat. Komentarze są niemal wyłącznie pozytywne.

Słyszałem o tym serialu, kiedy Zełenski został prezydentem. W końcu postanowiłem go obejrzeć, gdy usłyszałem te smutne wieści. Kurczę, to jest naprawdę dobre. Przez pół serialu myślałem: co za absurd, ale to wydarzyło się naprawdę!

Absolutnie doskonałe, uwielbiam ten serial

Dziękuję osobie, która stworzyła angielskie napisy do tego serialu

Zacząłem oglądać, gdy pojawiła się informacja o inwazji Rosji na Ukrainę. Uwielbiam ten serial!

Usłyszałem o tym serialu w wiadomościach BBC i postanowiłem go poszukać w sieci. Jest znakomity!   

Historia, której częścią stał się serial brzmi nieprawdopodobnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę dzisiejszą rolę Zełenskiego. W „Słudze narodu” główny bohater nieoczekiwanie zostaje prezydentem. Podobnie stało się w przypadku Wołodymyra Zełenskiego, który gra postać Wasyla Gołoborodki – serial niespodziewanie otworzył mu drogę do zwycięstwa w wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2019 roku.

Czytaj więcej

Kijów: jedna z najpiękniejszych stacji metra w Europie stała się schronem

Postać grana przez Zełenskiego sprzeciwia się korupcji panującej na Ukrainie. Podobny program przyjął Zełenski rozpoczynając kampanię wyborczą. Hasła walki z korupcją (ale też starań o porozumienie z Rosją), dały mu wygraną. 

Zełenski, zanim został gwiazdą serialu, który zapewnił mu zwycięstwo w walce o fotel prezydenta Ukrainy, zajmował się produkcją programów telewizyjnych. Był też aktorem, gwiazdą popularnych rosyjskojęzycznych filmów – przede wszystkim komedii i komedii romantycznych.

Wystąpił też w popularnym na Ukrainie programie „Taniec z gwiazdami”, w którym zwyciężył. Swoją medialną karierę zaczynał jako kabareciarz, na początku XXI wieku z programami kabaretowymi regularnie odwiedzał niektóre kraje dawnego Związku Radzieckiego.

 

Moda
Adidas tworzy nową markę, pierwszą od 50 lat. Tak ma się ubierać Generacja Z
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Styl życia
Miejsca z najlepszą kuchnią na świecie. Nikt nie jada tak dobrze jak Europa
Film
Horrory przeżywają drugą młodość. To zasługa generacji Z, która uwielbia się bać
Film
Francuzi mają dość fanów serialu „Emily w Paryżu”. „Nie sprzedajemy marzeń”
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Film
Najważniejsze osoby podczas ceremonii wręczenia Oscarów: „wypełniacze krzeseł”
Film
Nadchodzą „komedie reumatyczne”. Polubiliśmy historie miłosne o seniorach?