Zuchwały napad na butik w centrum Paryża. Miasto nie radzi sobie z falą rabunków

Gangsterzy w eleganckich garniturach i z bronią długą napadli na butik włoskiej marki biżuteryjnej Bulgari przy jednym z najbardziej reprezentacyjnych placów w Paryżu. To kolejny napad w biały dzień na butik w centrum miasta.

Publikacja: 08.09.2021 10:59

Przy Place Vendome swoje butiki mają słynne marki luksusowe.

Przy Place Vendome swoje butiki mają słynne marki luksusowe.

Foto: Zairon, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons

Place Vendome to jedna z najbardziej reprezentacyjnych części Paryża. Tutaj swoje siedziby i butiki mają słynne marki luksusowe. Tu mieści się słynny paryski Hotel Ritz. Tutaj też ulokował się butik włoskiej marki biżuteryjnej Bulgari. 

Plac w ciągu dnia wypełniony jest ludźmi. To nie przeszkodziło napastnikom, którzy w biały dzień, ubrani w świetnie skrojone garnitury, wpadli do butiku Bulgari z bronią długą. Ich łupem padła biżuteria o wartości około 10 milionów euro. 

Czytaj więcej

„To ekologiczne szaleństwo”. Idą zmiany w paryskich kawiarniach

Według policji napastników było siedmiu. Swoją akcję zaplanowali całkiem nieźle, przygotowali też ucieczkę. Część z napastników odjechała spod butiku samochodem, reszta uciekła skuterami. Policja błyskawicznie podjęła pościg, padły strzały w pobliżu centrum handlowego Les Halles, dzięki temu udało się zatrzymać trzech złodziei uciekających samochodem. Jeden z przestępców został postrzelony przez policję. Pozostała czwórka, która po napadzie odjechała na skuterach, nadal jest poszukiwana. 

Gangsterzy w garniturach: napad na butik Bulgari w Paryżu

„To nie pierwszy tego typu napad na placu Vendome” – powiedział dziennikarzowi Reutersa oficer policji biorący udział w obławie. „Jednak tym razem napastnicy użyli nie tylko pistoletów, mieli przy sobie broń długą. Podjęli duże ryzyko – coś takiego w Paryżu zdarza się rzadko”. 

Tak zuchwały rabunek to być może rzeczywiście rzadkość, ale stolica Francji w ostatnich miesiącach doświadcza fali napadów na luksusowe butiki. W lipcu napastnicy obrabowali butik biżuteryjnej marki Chaumet przy Polach Elizejskich. Zrabowane kosztowności o wartości ok. dwóch milionów euro udało się odzyskać, a złodzieje trafili do aresztu. 

W tym samym miesiącu, jak podaje Reuters, obrabowano również salon jubilerski Dinh Van w centrum miasta. Skradziono wówczas biżuterię o wartości ok. pół miliona euro.

Salon Bulgari przy placu Vendome niedawno otwarto po remoncie. Butik został powiększony, a wystrój zmieniono, by mocniej nawiązywał do włoskich korzeni tej marki.

Źródło: Reuters

Biżuteria
Koh-i-noor, najsłynniejszy diament świata: Brytyjczycy przyznali, jak go zdobyli
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Biżuteria
Trend „quiet luxury” miał krótki żywot. W Cannes króluje jego przeciwieństwo
Biżuteria
Najdroższe jajka na świecie. Fabergé stworzyło kolekcję jaj na cześć Karola III
Biżuteria
Mężczyźni pokochali perły. Naszyjnik nie jest już powodem do wstydu
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Biżuteria
„Moda recesyjna”. Gwiazdy rezygnują z biżuterii, chcą wyglądać skromnie
Biżuteria
500 lat pod ziemią: Poszukiwacz skarbów znalazł złotą biżuterię króla Anglii?