Najbogatszy Europejczyk znów na zakupach. Skupuje luksusowe nieruchomości

Bernard Arnault, jeden z najbogatszych ludzi na świecie, przedsiębiorca kontrolujący koncern LVMH, giganta rynku dóbr luksusowych, kupił kolejną prestiżową nieruchomość w Paryżu. Jego nowy nabytek to zabytkowa kamienica na Polach Elizejskich.

Publikacja: 08.12.2023 12:57

Bernard Arnault znajduje się na czele listy najbogatszych ludzi na świecie.

Bernard Arnault znajduje się na czele listy najbogatszych ludzi na świecie.

Foto: Benjamin Girette; 2023 Bloomberg Finance LP

Bernard Arnault to właściciel giganta branży luksusowej, koncernu LVMH, najbogatszy Europejczyk, a w rankingu „Forbesa” – drugi najbogatszy człowiek na świecie. Miliarder ma nieustająco wielki apetyt na nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach, a jeżeli chodzi o Paryż, to szczególnie upodobał sobie jedno, konkretne miejsce.

Bernard Arnault kupuje nieruchomości na Polach Elizejskich

Bernard Arnault kupił sobie kolejną nieruchomość w prestiżowej lokalizacji. Nowy nabytek 74-letniego biznesmena znajduje się na Polach Elizejskich, ciągnących się od Placu Zgody do Placu Charlesa de Gaulle’a. To najbardziej reprezentacyjna aleja Paryża, którą sami jego mieszkańcy uważają za najpiękniejszą ulicę na świecie.

Duża, zabytkowa kamienica przy Avenue des Champs-Élysées pod numerem 150 ma powierzchnię 18 tysięcy metrów kwadratowych i z powodzeniem może pomieścić obszerny butik i przestrzenie biurowe. W odległości około stu metrów znajduje się Łuk Triumfalny, a sąsiadem nowej kamienicy Arnaulta jest flagowy butik marki Cartier.

Czytaj więcej

Dziedzic imperium modowego chce adoptować ogrodnika. Przekaże mu swój majątek

Informacje na temat zakupu przez Bernarda Arnaulta kamienicy przy Avenue des Champs-Élysée 150 pojawiły się między innymi na stronie francuskiego serwisu „CFNews Immo”, specjalizującego się w krajowym rynku nieruchomości. Serwis informuje, że negocjacje odbywały się po cichu i nieoficjalnie – że i były dość szybkie. Obydwie strony miały dobić targu zaledwie w niecałe trzy miesiące.

Bernard Arnault kupił kamienicę od grupy inwestorów, na czele której stoi kanadyjska firma inwestycyjna Mimco Asset Management. Poprzedni właściciel kamienicy kupił ją ledwie wiosną 2022 roku za 750 milionów euro. Inwestycja szybko się więc zwróciła, i to z dużą nawiązką.

Czytaj więcej

Sukcesja w imperium najbogatszego Europejczyka. Bernard Arnault zdecydował

Choć nie podano oficjalnie kwoty, jaką Arnault zapłacił za nieruchomość, to we francuskich mediach mowa jest o okrągłym miliardzie euro. Oznacza to, że metr kwadratowy kosztował zawrotne 55 tysięcy euro.

Wszystkie posiadłości Bernarda Arnaulta przy Polach Elizejskich

Wielu analityków podkreśla, że Bernard Arnault upodobał sobie reprezentacyjną paryską aleję, przy której znajduje się szereg butików francuskich i zagranicznych luksusowych marek, a także modne, ekskluzywne restauracje. Miliarder posiada już na Polach Elizejskich dwa imponujące budynki.

W wybudowanej w stylu art déco kamienicy pod numerem 101 znajduje się butik marki Louis Vuitton – oczka w głowie Arnaulta i najważniejszej marki w portfolio koncernu LVMH. To największy na świecie sklep tej marki.

Zaledwie 50 metrów dalej, pod numerem 103, ma powstać kolejny przyczółek Louis Vuitton. W secesyjnej kamienicy ma się znajdować jeszcze jeden duży butik marki, a także pierwszy na świecie hotel sygnowany jej nazwą.

Oczywiście jak na razie nie wiadomo, jakie Bernard Arnault ma plany wobec kamienicy przy Avenue des Champs-Élysées 150. Francuscy obserwatorzy biznesowych poczynań miliardera spekulują, że w budynku będzie się mieściła nowa siedziba należącej do LVMH marki Dior. Na parterze znajdzie się butik, zaś wyższe kondygnacje zajmą biura.

Nowa siedziba Diora miała znajdować się pod wspomnianym numerem 103, jednak Arnault zdecydował się o przyznaniu budynku marce Louis Vuitton. Przypuszcza się też, że kamienica numer 150 może przypaść amerykańskiej marce Tiffany, również należącej do LVMH.

Powołując się na branżowych insiderów, francuskie źródła informują o zaciętej walce, jaka od pewnego czasu toczy się między LVMH a Keringiem, największym rywalem LVMH zarówno w branży wyrobów luksusowych, jak i w kwestii najbardziej prestiżowych lokalizacji na mapie Paryża. François-Henri Pinault, prezes Keringa, podobno również zamierzał kupić kamienicę numer 150, jednak Arnault dosłownie sprzątnął mu ją sprzed nosa.

Bernard Arnault to właściciel giganta branży luksusowej, koncernu LVMH, najbogatszy Europejczyk, a w rankingu „Forbesa” – drugi najbogatszy człowiek na świecie. Miliarder ma nieustająco wielki apetyt na nieruchomości w prestiżowych lokalizacjach, a jeżeli chodzi o Paryż, to szczególnie upodobał sobie jedno, konkretne miejsce.

Bernard Arnault kupuje nieruchomości na Polach Elizejskich

Pozostało 92% artykułu
Biznes
Rekord na Wielkiej Aukcji Charytatywnej TOP CHARITY 2024. Zebrano 45,9 mln zł
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Biznes
Niemcy znaleźli przepis na sukces w świecie luksusu. Inni toną, ich biznes kwitnie
Biznes
Europejski gigant branży luksusowej włącza się do gry o AI. Wybrał Chińczyków
Biznes
Sukcesja w imperium Warrena Buffeta. Miliarder zabrał głos i wskazał następcę
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Biznes
Kłopoty potentata rynku dóbr luksusowych. Słynna marka przestała się podobać
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży