Szczyt luksusu: oto kabiny First Class linii Cathay Pacific

Autorzy projektu wykończenia kabin Pierwszej Klasy dla linii lotniczych Cathay Pacific przekonują, że to standard godny najlepszych hoteli na świecie.

Publikacja: 25.01.2021 17:06

Szczyt luksusu: oto kabiny First Class linii Cathay Pacific

Foto: Fot: Yellow Window

Linie lotnicze Cathay Pacific w 2013 roku zamówiły 21 nowych Boeingów 777-9, które od początku tego roku miały stać się ozdobą floty cieszącego się świetną opinią przewoźnika z Hongkongu. Spowodowane pandemią opóźnienia sprawiły, że na podróże nowymi Boeingami pasażerowie będą musieli poczekać, ale już teraz można zobaczyć, jak wyglądają plany Cathay Pacific na aranżację kabin First Class – tak przestronnych, by mogły służyć zarówno jako biuro, sypialnia, jadalnia i przestrzeń do odpoczynku.

Czytaj też: Z Pierwszej Klasy do czarterów: tak zamożni podróżują po pandemii

Spośród propozycji przygotowanych przez designerów z całego świata przedstawiciele linii lotniczych Cathay Pacific wybrali ścisłą czołówkę finalistów. W tym gronie znalazł się projekt paryskiego studia Yellow Window.

Pokazany przez nich pomysł na zagospodarowanie nowego Boeinga został osnuty wokół hasła „azjatycka harmonia i troska” i ma oddziaływać na wszystkie zmysły pasażerów, których preferencje mają pomóc w stworzeniu „inteligentnej” kabiny, uwzględniającej dane środowiskowe dotyczące zapachów, dźwięków, temperatury i smaków w pomieszczeniu.

W przypominającej apartament kabinie znajdzie się miejsce m.in. dla rozkładanego stołu z LED-owym oświetleniem i stacją ładującą do smartfona. Całość została podporządkowana idei metamorfozy – wysuwane elementy pozwalają na szybką zmianę charakteru pomieszczenia.

Konfiguracji podlega również cały rząd nowych miejsc w pierwszej klasie, które mogą służyć jako jedno pomieszczenie z trzema łóżkami, ale mogą też zostać podzielone opuszczaną roletą i utworzyć osobne pokoje. Na wizualizacjach przygotowanych przez Yellow Window można przekonać, jak to rozwiązanie prezentuje się w praktyce.

""

sukces.rp.pl

""

Fot: Yellow Window

sukces.rp.pl

""

sukces.rp.pl

W podróży
Brytyjski dziennik krytykuje PKP. „Jakość rodem z dawnych czasów”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
W podróży
Kraina Wygasłych Wulkanów doceniona na świecie. Polski geopark na liście UNESCO
W podróży
Emeryci lecą za pół ceny. Kraj w UE dopłaca do wakacji, także cudzoziemcom
W podróży
Podróżowanie „na sucho”. Nowy trend coraz popularniejszy. Na czym polega?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
W podróży
Dubaj chce się stać najbardziej przyjaznym dla rowerzystów miastem na świecie