Polska żyje w ostatnich tygodniach tematyką kolejek do zaszczepienia szczepionką na koronawirusa. Popularne ostatnio kalkulatory pozwalające oszacować termin szczepienia na Covid-19 rzadko przynoszą dobre informacje. Cały proces może potrwać znacznie dłużej niż prognozowano, dlatego pojawiają się kolejne pomysły na ominięcie kolejek i szybsze przyjęcie szczepionki. O przypadku firmy, która postanowiła znaleźć rozwiązanie tego problemu, pisze brytyjski „Daily Telegraph”.  

Szczepionki na życzenie w Dubaju: nietypowa oferta brytyjskiej firmy

Brytyjska firma Knightsbridge Circle, na co dzień zajmująca się sprzedażą ekskluzywnych podróży „szytych na miarę”, od niedawna oferuje klientom nietypową usługę: wakacje ze szczepionkami. To rozwiązanie pozwala przyjąć obie dawki szczepionki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – z przerwą na zwiedzanie kraju i poznawanie atrakcji Dubaju czy Abu Zabi.

Czytaj też: Luksusowa sieć hoteli oferuje nową usługę – zapłaci za leczenie gości z covidem

Według Stuarta McNeila, założyciela firmy Knightsbridge Circle, z którym rozmawiał dziennikarz „Daily Telegraph” – nowa oferta spotkała się z „entuzjastycznym przyjęciem” klientów. Przeszkodą mogłyby być ograniczenia w podróżowaniu, które wprowadził brytyjski rząd w ramach walki z rosnącą liczbą zachorowań. Jednak jak informuje „Telegaph”, można ją ominąć, pod pretekstem podróży biznesowej.

Klienci firmy, wśród których znajdują się członkowie rodziny królewskiej, celebryci i bardzo zamożni mieszkańcy Wysp Brytyjskich, mogą skorzystać z usługi płacąc za „wycieczkę szczepionkową” 25 tysięcy funtów (ok. 130 tys. zł).

Etyczna strona tego przedsięwzięcia budzi kontrowersje, jednak Stuart McNeil broni swojego pomysłu. „Myślę że każdy kto posiada dostęp do prywatnej opieki zdrowotnej, ma prawo do szczepienia – dopóki otrzymują je właściwi ludzie”. W rozmowie z „Daily Telegraph” McNeil zastrzega też, że jego pracownicy szczegółowo weryfikują zgłoszenia, dlatego zdrowe osoby w młodym i średnim wieku, bez chorób współistniejących, nie będą mogli na razie skorzystać z oferty firmy Knightsbridge Circle.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie są jedynym krajem , do której mogą podróżować zamożni, by się zaszczepić.  Oliver Stone, kontrowersyjny amerykański reżyser na początku grudnia zaszczepił się w Rosji rosyjską szczepionką Sputnik V. W marcu szczepienia na żądanie mają być dostępne również w Indiach. Knightsbridge Circle szuka też możliwości szczepienia w innych krajach świata. Rozważane jest między innymi Maroko.

Źródło: Daily Telegraph