Okolice zakopiańskich Krupówek w przyszłym roku wzbogacą się o nowy hotel. Wybudowany w latach 70. pensjonat Daglezja od 2016 roku ma nowego właściciela, który chce znacznie rozbudować ten obiekt i zmienić go w luksusowy Hotel Mountain Diamond, z czterdziestoma apartamentami, restauracją i spa.

Czytaj też: Ruszyła nowa restrauracja Wojciecha Amaro w Zakopanem. Jak wyglądają wnętrza i menu?

W Zakopanem powstaje hotel Mountain Diamond

Jak informuje „Gazeta Krakowska”, za inwestycją stoi dwóch lokalnych biznesmenów, którzy w Zakopanem prowadzą m.in. kilka restauracji. Hotel Mountain Diamond ma być kluczowym elementem stworzonego przez nich Księstwa Góralskiego, marki luksusowej posiadającej w swoim katalogu m.in. kolekcję biżuterii The Heritage, meble oraz słodycze.

Jak zapowiadał w ubiegłym roku Wojciech Krzyściak, jeden z inwestorów, hotel ma nawiązywać do projektów opracowanych w Szkole Snycerskiej. Nawiązania  do 150-letniej historii szkoły oraz dokonań jej absolwentów w zakresie wzornictwa można znaleźć we wszystkich produktach Księstwa Góralskiego. Utrzymany w regionalnej stylizacji hotel Mountain Diamond ma zostać oddany do użytku pod koniec 2021 roku.

Źródło: Gazeta Krakowska