Szukaj

Singapur zapłaci mieszkańcom za regularne uprawianie sportu

Obywatele Singapuru otrzymają pieniądze od swojego rządu, jeśli wykażą się aktywnością fizyczną. To, czy rzeczywiście uprawiają sport, „sprawdzać” mają smartwatche Apple’a. To założenia innowacyjnego partnerstwa Singapuru i firmy Apple

Takiego partnerstwa jeszcze nie było: firma Apple nawiązała współpracę z rządem Singapuru. Władze chcą płacić obywatelom posiadającym Apple Watcha za regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych. Dzięki różnym formom aktywności – od medytacji i pływania po spacery, a także regularnym badaniom czy szczepieniom – mieszkańcy będą mogli zarobić łącznie do 380 dolarów singapurskich (ponad 1000 zł).

Czytaj też: 55% sprzedanych w 2020 roku smartwatchy to produkty Apple. Jak radzą sobie producenci zegarków? 

Badanie aktywności fizycznej będzie możliwe dzięki aplikacji LumiHealth. Jej użytkownicy będą mogli konkurować z innymi uczestnikami dwuletniego programu rządowego, dobranymi do nich na podstawie informacji demograficznych czy danych dotyczących wagi albo wieku.

Podobne rozwiązania Apple testuje też w USA, gdzie dane z aplikacji monitorujących aktywność fizyczną wykorzystywane są przez firmy ubezpieczeniowe, między innymi przez Aetna. W ubiegłym roku ta firma, wspólnie z Apple, zaprezentowała aplikację Attain. Jej działanie opiera się na systemie przypomnień, wyzwańi spersonalizowanych porad zdrowotnych dla użytkowników.

„Mimo że cały świat boryka się z wyzwaniami związanymi z COVID-19, musimy nadal inwestować w naszą przyszłość. A nie ma lepszej inwestycji niż nasze własne zdrowie ”- powiedział Heng Swee Keat, wicepremier Singapuru. „Partnerstwo między Singapurem a Apple umożliwi Singapurczykom prowadzenie zdrowszego życia, ale co równie ważne, wniesie cenne informacje dla poprawy zdrowia ludzi na całym świecie”

Zamknij
Zamknij