Wyniki najnowszego badania wśród młodych, aktywnych zawodowo Brytyjczyków pokazują, że liczba bezproduktywnie spędzonych godzin w pracy daje ekwiwalent całego dnia w tygodniu. W skali roku to 52 dni – prawie półtora miesiąca. Powodem tego zjawiska jest marna kondycja psychiczna pracowników – przedstawicieli pokolenia Z.
Generacja Z: młodzi pracownicy tracą czas w pracy
Od pewnego czasu sporo miejsca poświęca się w mediach najmłodszej grupie pracowników, a więc przedstawicielom pokolenia Z. W publikacjach nie zawsze przedstawia się młodych ludzi w pozytywnym świetle.
Generacji Z zarzuca się niekiedy stawianie wygórowanych wymagań w kwestii trybu pracy i wysokości wynagrodzenia, a także opieszałość w wykonywaniu obowiązków. Tymczasem brak produktywności niekoniecznie wynika z lenistwa, co potwierdzają wyniki najnowszego badania, które przytacza magazyn „Fortune”.
Czytaj więcej
Generacja Z czuje się w pracy zmęczona i wypalona – wynika z międzynarodowego raportu firmy Jabra. Badania pokazują, że ponad połowa pracowników z pokolenia Z przyznaje się do tego, iż czuje się wypalona zawodowo.
Eksperci z brytyjskiej firmy ubezpieczeniowej Vitality przeprowadzili ankiety w gronie 4000 aktywnych zawodowo Brytyjczyków w różnym wieku. Okazuje się, że przeciętny pracownik bezproduktywnie spędza w pracy aż 50 dni w ciągu roku z powodu subiektywnie odczuwanej niemożności wykonywania zawodowych obowiązków. Co więcej, z tych 50 dni jedynie sześć dotyczy zwolnienia lekarskiego.