Praca hybrydowa to w pewnym sensie „spadek” po okresie pandemii. To także trend, który na całym świecie staje się coraz popularniejszy. Warszawa znalazła się w gronie miast z całego świata, w których osoby pracujący w takim trybie mogą liczyć na najniższe koszty życia.
Stolica Polski dostała się do pierwszej dziesiątki rankingu, obok takich miast jak Budapeszt, Neapol, Pekin czy Stambuł. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie średnie koszty, z jakimi musi liczyć się osoba pracująca hybrydowo, w Warszawie nadal nie jest tanio.
Warszawa w gronie najtańszych miast dla pracujących w trybie hybrydowym
Praca hybrydowa staje się nowym standardem w firmach na całym świecie. Z ankiety, którą w ubiegłym roku przeprowadziła Międzynarodowa Fundacja Planów Świadczeń Pracowniczych wynika, że takie rozwiązanie swoim pracownikom oferuje trzy czwarte firm.
Czytaj więcej
Tost z awokado do niedawna był symbolem współczesnej wielkomiejskiej klasy średniej. Generacja Z ma szansę, by to zmienić. Nowy, hedonistyczny trend kulinarny robi furorę w bistrach – oraz w mediach społecznościowych.
Dla osób, które decydują się na pracę poza firmowym biurem, wiąże się to z szeregiem kosztów. Mowa miedzy innymi o wynajmie mieszkania, wyżywieniu, transporcie czy wynajmie miejsca w przestrzeni coworkingowej. Jak sytuacja pracowników hybrydowych przedstawia się w Warszawie i jak stolica Polski wypada pod tym względem na tle innych miast?