Marcus Floyd to pochodzący z amerykańskiego stanu Kentucky projektant, który specjalizuje się w butach sportowych. W ramach współpracy z agencją promocji turystyki miasta Lexington w stanie Kentucky stworzył unikatowe sneakersy, które już niebawem będzie można wylicytować — donosi CNN.

Buty sportowe dla koni: personalizowane i funkcjonalne

Już niebawem każdy posiadacz konia, którego drugą pasją jest stylowe obuwie sportowe, będzie mógł sprawić swojemu wierzchowcowi komplet jego własnych sneakersów. Ich projekt będzie można na przykład dopasować do butów w konia.

Taką możliwość daje Marcus Floyd, amerykański projektant obuwia sportowego. Floyd stworzył prototypowe sneakersy, przeznaczone specjalnie dla koni. Co istotne, modele nadają się do podkucia, są w pełni funkcjonalne i ergonomiczne.

Visit LEX/Marcus Floyd

Aby opracować odpowiednią metodę wykonania sneakersów, Floyd uczęszczał na zajęcia dekonstrukcji i rekonstrukcji obuwia sportowego. Punktem wyjścia były więc gotowe sneakersy, które projektant zakupił w sklepie.

Następnie rozkładał je na części pierwsze, po czym zszył, posługując się specjalne w tym celu zaprojektowanym wzorem kopyta. W taki sposób powstało zupełnie nowe obuwie — tyle, że jego przyszłym użytkownikiem nie będzie człowiek, tylko koń.

Czytaj więcej

Leo DiCaprio inwestuje. Wsparł milionami dolarów producenta wegańskich butów

Innowacyjne sneakersy dla koni są efektem współpracy Floyda z VisitLex — agencją turystyczną miasta Lexington w stanie Kentucky. Region ten od wielu lat słynie z prężnie rozwijającej się hodowli koni, a także organizowanych tam wyścigów konnych. W wyniku współpracy powstała marka Horse Kicks i prawdopodobnie pierwszy na świecie internetowy sklep, w którym można zamówić personalizowane sneakersy dla koni.

VisitLex zgłosiło się do Floyda z prośbą o zaprojektowanie sneakersów. Obuwie dla koni ma być częścią akcji promującej zbliżającą się serię wyścigów konnych Breeder’s Cup, która odbędzie się w dniach 4-5 listopada w Lexington. Z kolei 12 listopada komplet końskich sneakersów projektu Floyda pójdzie pod młotek na aukcji w ramach charytatywnej imprezy Sneaker Ball w tym samym mieście, której uczestnikami będą miłośnicy sneakersów.

Marcus Floyd — twórca pierwszych końskich sneakersów

Sam Marcus Floyd nazywa siebie „sneakerheadem” — takiego określenia używają fani sneakersów. W ramach swojej autorskiej marki Infinite Kustomz projektuje i wykonuje oryginalne obuwie sportowe na zamówienie.

Pierwszymi projektami sneakersów dla koni Floyd pochwalił się zaledwie tydzień temu. Stworzył buty między innymi na bazie takich „ludzkich” modeli jak Air Jordan 1, New Balance 650 czy Yeezy BOOST 350 V2. W ciągu kilku dni zdjęcia oryginalnego końskiego obuwia zrobiły furorę w mediach społecznościowych.

Po zakończeniu aukcji w Lexington Floyd chce kontynuować produkcję sneakersów dla koni. Wszyscy chętni (o wystarczająco zasobnych portfelach) będą mogli zamówić u Floyda dla swoich wierzchowców unikatowe, personalizowane buty.

Będzie to przyjemność raczej wyłącznie dla zamożnych „koniarzy”. Wyjściowa cena jednego sneakersa będzie wynosić 1200 dolarów, a bardziej skomplikowane projekty będą jeszcze droższe. Dziesięć procent dochodu ze sprzedaży butów będzie trafiać do organizacji wspierających mniejszości społeczne w stanie Kentucky.