Mennica.apart.pl – tak nazywa się nowy projekt uruchomiony przez Apart, najbardziej znanego polskiego producenta i dystrybutora biżuterii oraz zegarków. Dotąd firma z Wielkopolski, obecna na rynku jubilerskim od 40 lat, koncentrowała się na produkcji i sprzedaży biżuterii – nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, gdzie Apart rozwija swoją sieć salonów. 

Rynek jednak nie stoi w miejscu, a potrzeby klientów nieustannie się zmieniają. Polacy poszukują nowych i jednocześnie bezpiecznych możliwości inwestowania oszczędności. Odpowiedzią na te potrzeby jest nowy serwis Mennica.apart.pl. To sklep internetowy dla osób zainteresowanych inwestowaniem w złoto lokacyjne. 

O tym, że złoto, szczególnie w zestawieniu ze szlachetnymi kamieniami, może stanowić piękną ozdobę, wiemy od dawna. Wiemy też, że złoto może stanowić dobrą lokatę oszczędności, ale kupowanie złota inwestycyjnego dotąd było skomplikowane i uciążliwe. 

Większość z nas nie ma pojęcia, w jaki sposób bezpiecznie kupować złoto lokacyjne od wiarygodnego, doświadczonego sprzedawcy. Rynek złota inwestycyjnego sprawia wrażenie zamkniętego, zarezerwowanego jedynie dla dużych, instytucjonalnych inwestorów. 

Odpowiedzią na te potrzeby jest nowy serwis mennica.apart.pl – platforma internetowa umożliwiająca bezpieczny i szybki zakup złota w formie sztabek czy złotych monet. Nowy serwis firmy Apart oferuje wiele możliwości osobom zainteresowanym taką formą inwestycji. W ofercie są bowiem sztabki o różnej wadze – od 1 grama do kilograma. Złoto pochodzi z renomowanych mennic – to niemiecki C. Hafner i szwajcarska firma Valcambi. Wszystkie sztabki wykonane są ze złota próby 999.9.  

W sklepie Mennica.apart.pl można też kupić złote monety z najbardziej znanych mennic na świecie: austriacki Münze Österreich, Royal Mint z Wielkiej Brytanii, Royal Canadian Mint z Kanady, Rand Rafinery z RPA, Perth Mint z Australii czy United States Mint z USA. W ofercie są tak znane monety jak Filharmonicy Wiedeńscy, Britannia, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Amerykański Bizon, czy wreszcie południowoafrykański Krugerrand, najbardziej znana moneta bulionowa na świecie.

Co ważne, serwis mennica.apart.pl to nie tylko sklep, ale także baza wiedzy dotyczącej inwestowania w złoto. Tutaj początkujący inwestorzy znajdą kompendium wiedzy, dzięki któremu będą mogli pewniej poruszać się w świecie inwestycji w złoto lokacyjne. Warto też wiedzieć, że sprzedaż złota prowadzona na platformie mennica.apart.pl objęta jest nadzorem Narodowego Banku Polskiego.