Szukaj

Donald Trump wraca do gry: wybuduje Hollywood w Indonezji

W specjalnej strefie na indonezyjskiej wyspie Jawa firma byłego prezydenta USA Donalda Trumpa zbuduje hotele, rezydencje oraz pole golfowe.

Po zakończeniu prezydentury Donald Trump znów ma czas na zajmowanie się biznesem. Jedną z inwestycji, których realizację ma wesprzeć w najbliższych latach Trump Organization jest turystyczny kompleks Lido City na indonezyjskiej wyspie Jawa, stworzony we współpracy z Harym Tanoesoedibjo. Indonezyjski miliarder zapowiedział wybudowanie studia filmowego Movieland, które ma być lokalnym odpowiednikiem Hollywood. Firma Trumpa będzie odpowiedzialna za zbudowanie hoteli, rezydencji i pola golfowego.

Czytaj też: Miliarder czy bankrut? Sprawdzamy, z czego będzie żył Trump

Trump International Resort & Golf Club Lido będzie składał się ze 120 apartamentów, obok których funkcjonować będą ekskluzywne restauracje, spa i sale konferencyjne. Za projekt budynku odpowiadać będą Oppenheim Architecture, Hirsch Bedner Associates oraz studio EDSA. Za projekt pola golfowego odpowiadać będzie Ernie Els, jeden z najbardziej utytułowanych golfistów świata. Z pola będą mogli skorzystać m.in. mieszkańcy Trump Residences Lido, położonych na 350 hektarach 281 rezydencji i 180 mieszkań, za które również odpowiadać będzie firma byłego prezydenta USA.

Fot: Trump Residences Indonesia

Indonezyjskie władze szacują, że całe Lido City do 2038 roku ma przyciągać ponad 3 miliony turystów rocznie. Dzięki statusowi specjalnej strefy ekonomicznej, firmy inwestujące w Lido City i podobne projekty w Indonezji mogą otrzymać zwolnienie podatkowe na 20 lat.

Podjęcie współpracy z indonezyjskim miliarderem wywoływało sporo kontrowersji w czasie prezydentury Donalda Trumpa, jednak Donald Trump Jr. podczas wizyty w kraju w 2019 przekonywał, że nie ma żadnego konfliktu interesów, a projekt jest jednym z ostatnich, które jego ojciec zatwierdził jeszcze przed rozpoczęciem prezydentury.

Zamknij
Zamknij