Johnny Depp wraca do życia po procesie z Amber Heard. Zagra koncert w Pradze

Świętujący właśnie swoje zwycięstwo w sądzie Johnny Depp znów rusza w trasę. Już za kilka tygodni odwiedzi Pragę i zagra tam koncert w towarzystwie Jeffa Becka, jego przyciela, a przy okazji światowej sławy gitarzysty.

Publikacja: 09.06.2022 13:52

Johnny Depp

Johnny Depp

Foto: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Po zwycięskiej, trwającej sześć tygodni sądowej batalii ze swoją byłą żoną Johnny Depp nareszcie może odetchnąć i wrócić do muzyki, która – oprócz aktorstwa – jest jego drugą wielką pasją. Artysta ruszył właśnie w europejskie tournée, w ramach którego odwiedzi również Pragę.

Johnny Depp zagra koncert w Pradze

Niedawno na stronie praskiej hali koncertowej Forum Karlín pojawiła się informacja, że Johnny Depp znów chwyci za gitarę. Koncert odbędzie się za nieco ponad miesiąc – 11 lipca 2022 roku.

Depp – aktor i muzyk w jednej osobie – nie wystąpi w Pradze solo. Dołączy do europejskiej trasy koncertowej Jeffa Becka, znanego brytyjskiego gitarzysty bluesowo-rockowego, który w branży muzycznej działa już od ponad 50 lat.

Magazyn „The Rolling Stone” ogłosił Becka jednym ze stu najlepszych gitarzystów wszech czasów, muzyk ma też swoje miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. Do Czech wróci po ośmiu latach nieobecności.

W ciągu swojej kariery Jeff Beck zdobył też szereg nagród. Na swoim koncie ma osiem statuetek Grammy. Z Johnnym Deppem Beck przyjaźni się od lat, a w 2020 roku obydwaj panowie stworzyli muzyczną kolaborację.

Czytaj więcej

Hollywood odczuje podwyżki: Czesi podnoszą opłaty za kręcenie filmów w Pradze

W tym samym roku gitarzyści wypuścili singla pod tytułem „Isolation”, który zyskał sporą popularność na całym świecie. Depp nie tylko zagrał w nim na gitarze, ale też zaprezentował swoje możliwości wokalne. Nietrudno się domyślić, że inspiracji do napisania utworu dostarczyły kolejne pandemiczne lockdowny.

Johnny Depp podczas występu na słynnym angielskim festiwalu Glastonbury w 2017 roku.

Johnny Depp podczas występu na słynnym angielskim festiwalu Glastonbury w 2017 roku.

Raph_PH, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Niedawno Depp i Beck zakończyli swoje brytyjskie tournée, dając między innymi dwa koncerty w Royal Albert Hall w Londynie i O2 Apollo w Manchesterze. Oprócz Pragi, w ramach europejskiej trasy odwiedzą też między innymi Oslo, Sztokholm, Kopenhagę i Paryż.

Muzycy zapowiedzieli też publikację nowego albumu. Krążek, którego tytuł póki co jest tajemnicą, ma ukazać się jeszcze tego lata.

Johnny Depp: aktor i muzyk

Johnny Depp od ponad trzech należy do absolutnej czołówki Hollywood. Dzięki swoim charakterystycznym rolom i indywidualnemu stylowi grania stał się jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych aktorów.

Oprócz aktorstwa, drugą miłością Deppa jest gitara. W 2015 roku, wraz z Alice Cooperem i Joem Perrym założył rockowe trio, supergrupę Hollywood Vampires. Jako gitarzysta Depp występował również z takimi zespołami jak The Black Keys i Stone Temple Pilots.

Ostatni raz Johnny Depp wystąpił w Pradze razem z Hollywood Vampires. Miało to miejsce w 2018 roku na festiwalu Prague Rocks, kiedy jednym z headlinerów był Ozzy Osbourne.

Z kolei jako aktor Depp odwiedził Czechy w 2021 roku na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Otrzymał tam statuetkę Kryształowego Globusa. Spotkało się to wówczas z krytyką w obliczu zarzutów, jakie wysuwała przeciwko niemu jego była żona, Amber Heard.

Zwycięstwo w procesie o zniesławienie, jakie wytoczył Depp swojej byłej partnerce, dało aktorowi 15 milionów dolarów zadośćuczynienia. Werdykt zapadł 1 czerwca 2022 roku, jednak Deppa nie było wtedy na sali rozpraw.

Ostatnie dni procesu przeciwko Amber Heard zbiegły się z brytyjską trasą koncertową z Jeffem Beckiem. Muzykujący aktor postanowił jej nie przerywać.

Po zwycięskiej, trwającej sześć tygodni sądowej batalii ze swoją byłą żoną Johnny Depp nareszcie może odetchnąć i wrócić do muzyki, która – oprócz aktorstwa – jest jego drugą wielką pasją. Artysta ruszył właśnie w europejskie tournée, w ramach którego odwiedzi również Pragę.

Johnny Depp zagra koncert w Pradze

Pozostało 90% artykułu
Muzyka
Fyre, najbardziej nieudany festiwal muzyczny w historii, wraca? Zapowiedź twórcy
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Muzyka
Kupujemy drogie bilety na koncerty, choć nas nie stać. Czy to koncertowe FOMO?
Muzyka
Łobodziński: Polacy słuchali tylko tego, co mogli usłyszeć w Polskim Radiu
Muzyka
Beyoncé na wyłączność: prywatne koncerty gwiazd to nowy trend. Stawki są ogromne
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Muzyka
Chorwaci podbili publiczność na Eurowizji. Piosenka o Putinie robi furorę
Muzyka
Ed Sheeran zagrał przed sądem na gitarze. Chce dowieść, że nie jest plagiatorem