Johnny Depp wraca do życia po procesie z Amber Heard. Zagra koncert w Pradze

Świętujący właśnie swoje zwycięstwo w sądzie Johnny Depp znów rusza w trasę. Już za kilka tygodni odwiedzi Pragę i zagra tam koncert w towarzystwie Jeffa Becka, jego przyciela, a przy okazji światowej sławy gitarzysty.

Publikacja: 09.06.2022 13:52

Johnny Depp

Johnny Depp

Foto: Harald Krichel, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Po zwycięskiej, trwającej sześć tygodni sądowej batalii ze swoją byłą żoną Johnny Depp nareszcie może odetchnąć i wrócić do muzyki, która – oprócz aktorstwa – jest jego drugą wielką pasją. Artysta ruszył właśnie w europejskie tournée, w ramach którego odwiedzi również Pragę.

Johnny Depp zagra koncert w Pradze

Niedawno na stronie praskiej hali koncertowej Forum Karlín pojawiła się informacja, że Johnny Depp znów chwyci za gitarę. Koncert odbędzie się za nieco ponad miesiąc – 11 lipca 2022 roku.

Depp – aktor i muzyk w jednej osobie – nie wystąpi w Pradze solo. Dołączy do europejskiej trasy koncertowej Jeffa Becka, znanego brytyjskiego gitarzysty bluesowo-rockowego, który w branży muzycznej działa już od ponad 50 lat.

Magazyn „The Rolling Stone” ogłosił Becka jednym ze stu najlepszych gitarzystów wszech czasów, muzyk ma też swoje miejsce w Rock and Roll Hall of Fame. Do Czech wróci po ośmiu latach nieobecności.

W ciągu swojej kariery Jeff Beck zdobył też szereg nagród. Na swoim koncie ma osiem statuetek Grammy. Z Johnnym Deppem Beck przyjaźni się od lat, a w 2020 roku obydwaj panowie stworzyli muzyczną kolaborację.

Czytaj więcej

Hollywood odczuje podwyżki: Czesi podnoszą opłaty za kręcenie filmów w Pradze

W tym samym roku gitarzyści wypuścili singla pod tytułem „Isolation”, który zyskał sporą popularność na całym świecie. Depp nie tylko zagrał w nim na gitarze, ale też zaprezentował swoje możliwości wokalne. Nietrudno się domyślić, że inspiracji do napisania utworu dostarczyły kolejne pandemiczne lockdowny.

Johnny Depp podczas występu na słynnym angielskim festiwalu Glastonbury w 2017 roku.

Johnny Depp podczas występu na słynnym angielskim festiwalu Glastonbury w 2017 roku.

Raph_PH, CC BY 2.0, Wikimedia Commons

Niedawno Depp i Beck zakończyli swoje brytyjskie tournée, dając między innymi dwa koncerty w Royal Albert Hall w Londynie i O2 Apollo w Manchesterze. Oprócz Pragi, w ramach europejskiej trasy odwiedzą też między innymi Oslo, Sztokholm, Kopenhagę i Paryż.

Muzycy zapowiedzieli też publikację nowego albumu. Krążek, którego tytuł póki co jest tajemnicą, ma ukazać się jeszcze tego lata.

Johnny Depp: aktor i muzyk

Johnny Depp od ponad trzech należy do absolutnej czołówki Hollywood. Dzięki swoim charakterystycznym rolom i indywidualnemu stylowi grania stał się jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych aktorów.

Oprócz aktorstwa, drugą miłością Deppa jest gitara. W 2015 roku, wraz z Alice Cooperem i Joem Perrym założył rockowe trio, supergrupę Hollywood Vampires. Jako gitarzysta Depp występował również z takimi zespołami jak The Black Keys i Stone Temple Pilots.

Ostatni raz Johnny Depp wystąpił w Pradze razem z Hollywood Vampires. Miało to miejsce w 2018 roku na festiwalu Prague Rocks, kiedy jednym z headlinerów był Ozzy Osbourne.

Z kolei jako aktor Depp odwiedził Czechy w 2021 roku na Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach. Otrzymał tam statuetkę Kryształowego Globusa. Spotkało się to wówczas z krytyką w obliczu zarzutów, jakie wysuwała przeciwko niemu jego była żona, Amber Heard.

Zwycięstwo w procesie o zniesławienie, jakie wytoczył Depp swojej byłej partnerce, dało aktorowi 15 milionów dolarów zadośćuczynienia. Werdykt zapadł 1 czerwca 2022 roku, jednak Deppa nie było wtedy na sali rozpraw.

Ostatnie dni procesu przeciwko Amber Heard zbiegły się z brytyjską trasą koncertową z Jeffem Beckiem. Muzykujący aktor postanowił jej nie przerywać.

Po zwycięskiej, trwającej sześć tygodni sądowej batalii ze swoją byłą żoną Johnny Depp nareszcie może odetchnąć i wrócić do muzyki, która – oprócz aktorstwa – jest jego drugą wielką pasją. Artysta ruszył właśnie w europejskie tournée, w ramach którego odwiedzi również Pragę.

Johnny Depp zagra koncert w Pradze

Pozostało 90% artykułu
Muzyka
Polski festiwal muzyczny wśród najlepszych w Europie. „Szalenie wpływowy”
Muzyka
Teorie spiskowe wokół Taylor Swift. Jedna piąta Amerykanów wierzy w „tajny plan”
Muzyka
W najdłuższym utworze świata zabrzmiała kolejna nuta. Jeszcze 600 lat grania
Muzyka
Nowa rozrywka generacji Z: bary audio. Zamiast drinków serwują tam muzykę
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Muzyka
Rok temu Zełenski, teraz Taylor Swift. Magazyn „Time” wybrał „Człowieka roku”