Kupowanie podróbek różnego rodzaju dóbr wyszło ze sfery tabu. Produkty podrabiane wchodzą do mainstreamu, a niektórzy wręcz chwalą się tym, że noszą czy używają przedmiotów podrabianych. Brytyjski Urząd ds. własności intelektualnej (UKIPO) postanowił sprawdzić, kto najchętniej sięga po podróbki.
Nowy raport: kto najchętniej kupuje podróbki?
Rynek podróbek stale się powiększa. Z danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że w 2022 roku wartość wszystkich tego rodzaju wyrobów, znajdujących się w światowym obiegu, wynosiła około trzech trylionów dolarów.
Ta zawrotna kwota stanowi trzykrotność globalnej wartości podróbek z 2013 roku. Znakomita większość tych wyrobów pochodzi z Chin i Hongkongu.
Czytaj więcej
Polskie miasta znalazły się na liście najbardziej luksusowych metropolii w Europie. W zestawieniu ujęto trzy polskie miasta. Które z nich okazało się najlepsze? Rozstrzygnięcie może wielu osobom wydać się zaskakujące.
Fałszywki wyszły już jednak ze sfery tabu, zwłaszcza wśród młodych mężczyzn, co udowadnia najnowszy raport brytyjskiego urzędu ds. własności intelektualnej (UKIPO). Badanie na zlecenie UKIPO zrealizowała grupa brytyjskich i amerykańskich badaczy z Uniwersytetu w Portsmouth i Uniwersytetu Stanowego w Michigan.